Bump’ı, Google Satın Aldı

Google yeni bir satın alma gerçekleştirdi. Mobil platform cephesinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan kablosuz veri paylaşım uygulaması Bump’ı, Google satın aldı. Satın alınan uygulama ile Google’ın kendi bulut sisteminden sonra Bump’ı satın alarak mobil cihazlar için de harekete geçtiğini diyebiliriz. Ayrıca Google’ın Bump için servet ödediği iddialar arasında.

Bu ufak mobil uygulama sayesinde mobil cihazlar üzerinden kişisel bilgilerinizi, fotoğraflarınızı, müziklerinizi ve dosyalarınızı paylaşabiliyorsunuz. Tüm bu işlemler ise kablo bağlantısı gerektirmeden iki cihazı çarpıştırmanız yeterli oluyor.

Satın almanın ardından Bump’ın kurucusu ve CEO’su David Leib satışın gerçekleştiğini ve Bump’ın Google’a katılmasından dolayı heyecan duyuyoruz! İfadesini kullandı.

Bump olarak misyonumuz her zaman kullanıcılara cihazlar arasında bilgi paylaşımını kolay bir şekilde sağlayabilmek için kolay kullanımlı araçlar oluşturmak. Daha başarılı olabilmek için Google’a katılıp bundan sonraki çalışmalarımı Google üzerinde gerçekleştirip kaldığımız yerden devam etmek olduğunu belirtti.

Ayrıca bugüne kadar 125 milyon kullanıcı tarafından indirildiğini ve trilyonlarca defa fotoğraf paylaşıldığını belirtmek isterim. Tüm bu gelişmelere rağmen sizlere hizmet vermek bize zevk veriyor. Hepinize teşekkür etmek istiyorum.

David Lieb

Bump kurucularından ve CEO’su.

Bump Tanıtım Videosu

Editörden;

Detaylı bir şekilde anlatmak istersek, cihaz üzerinde ve bulut üzerinde bulunan eşleme algoritması sayesinde telefon da bulunan uygulama ve telefon sensörlerinin çarpmasıyla verileri buluttaki sunuculara gönderiyor. Böylelikle veri transferi gerçeklemiş oluyor.

Yorumlar

  1. Murat 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status