Chrome Pil Hatası Gideriliyor

Windows dizüstü bilgisayar kullanıcılarının uzun zamandır karşılaştığı sorunlardan erken batarya bitmesine sebep olan Chrome pil hatası gideriliyor. Uzun bekleyişin ardından Windows ile Chrome arasındaki parametre hatasından kaynaklandığı tahmin edilen dizüstü bilgisayarlarda fark edilen batarya sorunu hakkında açıklamada bulunan Google Chrome ekibi, hatanın çözümü için çalışmalara başladıklarını, yakın zaman içerisinde Windows kullanıcılarına bu sorunu çözdüğümüzü duyuracağız ifadelerine yer verdi.

Google Chrome

Google Chrome

Bu yaşanan batarya hatası ilk olarak 2010 yılında Windows işletim sistemi ile çalışan dizüstü bilgisayarların Chrome tarayıcısını kullandıklarında normalinden daha fazla kaynak kullandığı ve bu kullanımın bilgisayarların pil gücünü çabuk düşürdüğü ortaya atıldı. Bunun üzerine Forbes’un yaptığı araştırılmalar sonucunda pil boşaltan hata, Chrome hata raporu listesinde en çok alınan hata raporu olarak yer aldı.

Google nihayet internet tarayıcısı Chrome’un Windows üzerinde yaşadığı bu sorunu çözmek için kolları sıvadığı doğrulandı. Umarız önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile birlikte Chrome’da bulunan hatadan dolayı çabuk batarya boşalması yaşayan Windows dizüstü bilgisayarlar bu hatadan kurtulmuş olurlar.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status