Çocuğunuzu Kaybetmekten Korkmayın

Çocuğunuzu kaybetmekten korkmayın

Anne babalar çocuklarının daima göz önünde bulunması için her tür tedbiri almaya çalışsa da bir anda ortadan kaybolan çocuklar, çoğu zaman ailelerin yüreğini ağzına getirebiliyor.

Son yıllarda kayıp çocuk sayısının hızla artması, aileleri tedirgin ederek onların çocukları konusunda daha temkinli yaklaşmalarına neden oluyor. Aniden ortadan kaybolan çocuklar arasında kısa sürede bulunanlar olduğu gibi aylarca aranmasına rağmen bulunamayan çok sayıda çocuk da var.

Guardian

Guardian Çocuk Takip Cihazı

Doğası gereği oyun oynamayı seven, sağa sola koşuşturan çocukları takip etmek bazen mümkün olamayabiliyor. Bu noktada işlevsel teknoloji ürünleri devreye giriyor. Teknolojinin bize her gün hayatımızı kolaylaştırıcı birçok ürün sunduğu günümüzde Tayvan merkezli Beluvv firması Guardian adını verdiği ürünü ile çocuklar için daha güvenilir ortam oluşturarak kayıp çocuk problemini çözmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.

Guardian, giyilebilir teknoloji ürünlerinin öne çıktığı son yıllarda ailelerin çocuklarını kolayca izlemelerini sağlayan pratik bir giyilebilir teknoloji ürünü. Cihaz, akıllı cep telefonu ya da tablet bilgisayarlara yüklenen bir uygulama ve Bluetooth desteği ile çalışıyor.

Puppy

Puppy Köpek Takip Cihazı

Cihaz, kendi etrafında radyo sinyalleri yayıyor ve cihazın aktif olması için yüklenen uygulama aracılığıyla tanıtılmış olduğu akıllı telefon ya da tabletler bu sinyalleri duyarak cihazla etkileşime geçiyor.

Çocuğunuzun konumunu anlık takip edin

Cihazı çocuklarını izlemek için kullanmak isteyen ebeveynler ürünü paket içeriğinde bulunan bileklik sayesinde çocuklarına takabiliyor ya da bilekliği kullanmadan çocuğun üzerine yerleştirebiliyor. Cihazın çocuğun konum bilgisini vermesi için gerekli uygulama Android ya da İOS tabanlı akıllı telefona ya da tablete yüklendikten sonra cihaz çocuğun konumu ile ilgili ebeveynlere mesafe verisi iletiyor.

Guardian Cocuk

Guardian Çocuk

Ebeveynler yükledikleri uygulama üzerinden yakın, orta, uzak şeklinde mesafe sınırlaması yapabiliyor. Cihazı taşıyan çocuk belirlenen mesafenin dışına çıktığı zaman uygulama akıllı telefon veya tabletin ekranına uyarı bildirimi göndererek haber veriyor.

Cihazı kullanan diğer kişiler de varsa uygulamayı yükleyen başka kullanıcılar üzerinden de konum takibi yapmak mümkün olabiliyor. Cihazın 60 metre olan menzili çevredeki başka kullanıcılar ile birlikte uzayabiliyor.

Köpeğiniz de artık güvende!

Beluvv firması çocukların kaybolmasını önlemek için yaptığı Guardian adlı cihazın bir benzerini de evcil hayvanlar için yapmış. Puppy adı verilen bu cihazın çalışma mantığı da Guardian ile aynı. Köpeğinizin tasmasına taktığınız yüklediğiniz uygulama sayesinde köpeğinizin konumundan haberdar olabiliyorsunuz.

Puppy Evcil Hayvan

Puppy Evcil Hayvan

BeLuvv firmasının her iki ürünü de iOS ve Android platformlarını kullanan cihazlar ile etkin bir şekilde çalışıyor. Ürünleri diğer alternatif modellerden daha avantajlı hale getiren en önemli özellik, yaklaşık 1 yıl pil ömrünün olması ve sürekli çalışabilmesi. Bunun yanı sıra diğer GPS cihazlarına göre daha ufak boyutlu olan bu ürünü satın aldıktan sonra aylık ekstra kullanım ücreti ödenmiyor ve data hattına gerek kalmıyor. Satış fiyatı da diğer ürünlere nazaran oldukça uygun. Dünyanın birçok ülkesinde satışta olan BeLuvv ürünlerini artık Türkiye pazarında da bulmak mümkün.

Beluvv Mobil Uygulama Takibi

Beluvv Mobil Uygulama Takibi

* Kayıpların bulunmasına yardımcı olmak için “Beluvv” uygulamasını ücretsiz olarak yükleyerek arama ağının genişlemesine destek olabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status