Cortana Brezilya – Almanya Maçının Sonucunu Bildi

Microsoft‘un sesli sanal asistanı Cortana Brezilya – Almanya maçının sonucunu bildi. Dünya Kupası yarı final karşılaşmasında Türkiye saati ile dün akşam oynanan Brezilya – Almanya karşılaşmasını doğru tahmin eden Cortana Dünya Kupası’na yine damga vurdu. Brezilya’nın Almanya karşısında aldığı 7 – 1 gibi tarihi bir yenilginin ardından gözler spor servislerine çevrilmişti. Ancak sürpriz haber teknoloji bloglarından ortaya çıkarak, sanal asistan Cortana 2014 Dünya Kupası boyunca oynanan maçlarda doğru tahmin söyleyerek dikkatleri üzerine toplamıştı

Cortana

Cortana

Son olarak Cortana, dün akşam Brezilya ile Almanya arasında oynanan yarı final maçını önceden tahmin eden Microsoft’un sanal asistanına maç öncesi Brezilya – Almanya maçını kim alır diye soru sorulduğunda “Muhtemelen Almanya Alır” cevabı verdiği ortaya çıktı. Ancak bu Cortana’nın ilk doğru tahmini olmadığı daha öncede ikinci tur maçlarında Brezilya, Kolombiya, Hollanda, Kosta Rika,Fransa ve Almanya’nın yanı sıra Belçika ve Arjantin’in de tur atlayacağını tahmin ettiği biliniyor.

Cortana Almanya Kazanacak Dedi

Cortana Almanya Kazanacak Demiş

Cortana‘nın bu tahminleri nasıl tutturduğuna gelince, düzenli güncellenmesi, takımların performansı, maç saati, hava durumu ve futbolcuların durumu gibi faktörlere güncel olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Bakalım sesli asistan Cortana, Türkiye saati ile bugün 23:00’da oynanacak Hollanda ile Arjantin arasındaki maçın sonucunu da tahmin edebilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status