Dailymotion Erişime Engellendi

Fransa kökenli video paylaşım platformu Dailymotion erişime engellendi. Uzun aradan sonra ikinci kez erişim engeli gelen Dailymotion, 2005 yılında Fransa’da kurulup yayına başlamıştı. Popüler video paylaşım sitesi uzun aradan sonra tekrar erişime engellendi. 2008 yılında terör örgütü propagandası yaptığı gerekçe gösterilerek kapatılan Dailymotion, bir ay içerisinde tekrar açılmıştı.

Dailymotion-erisime-engellendi

Uzun aradan sonra Dailymotion kullanıcıları bugün video izlemek için siteye giriş yaptıklarında karşılarınaUlaşmaya çalıştığınız internet sitesi aşağıda sayılan mahkeme kararları ile erişime engellenmiştir.

T.C.Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.11.2013 tarihli 2013/2422 D. İş ve / sayılı karar ” ile erişime kapandığı belirtilmiş.

Dailymotion neden erişime kapandığı hakkında henüz ilgili bir resmi açıklama yok. TTnet aboneleri şuan Dailymotion’a erişim yapamazken, diğer internet servis sağlayıcıları şuan için Dailymotion’a erişim sağlayabilmekte. Kısa bir süre sonra tüm servis sağlayıcıların video paylaşım sitesini engellemesi bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status