DELL Borsadan Resmen Çekildi

Dünyanın üçüncü büyük bilgisayar üreticisi DELL borsadan resmen çekildi. Bir süredir borsadan çekileceği konuşulan şirketin geçtiğimiz gün içerisinde resmi olarak borsadan çekildi ve tamamıyla özel bir şirket olmak için ilk adımı attı. Ocak 2013 tarihinden itibaren DELL borsada bulunan hisselerini toplamaya başladığı fakat hisse sahiplerinin şirketin kurucusu olan Micheal Dell, engellemeye kalkmasıyla şirket borsadan çekilememişti.

Dell Kurucusu Micheal Dell

Dell Kurucusu Micheal Dell

Yaşanan gelişmelerin ardından Michael Dell şirket hissedarlarıyla uzlaşma sağlayarak borsadan çekilmeyi başardı. Borsadan çekilmenin başlamasıyla birlikte DELL, borsadaki hisse sahiplerine 13.75 dolar ödeme yapacak. Şirketin borsadan çekilerek yeniden bir özel şirket olmanın maliyeti ise 24.9 milyar dolar civarında olduğu belirtildi. Çekilmenin sağlanmasıyla birlikte DELL’in kurucusu Michael Dell kısa bir basın açıklamasında bulundu.

Dell’in borsadan çekilerek yeniden özel bir şirket haline gelmesinin heyecan verici olduğunu ve dünya genelindeki 110.000 çalışanıyla tamamıyla müşteri odaklı olarak çalışmaya başlayacaklarını duyurdu. Firmanın tarihinde yeni bir sayfanın açıldığını söyleyen Michael Dell, ilk hedeflerinin kurumsal pazardaki varlıklarını artırmak ve kanal satışlarını artırmak olduğunu söylüyor.

Borsadan çekilmenin sağlanmasıyla birlikte, karşımıza yüzde 75 hisse çoğunluğuyla çıkacak olan Michael Dell nasıl bir yönetim politikası izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status