Deprem Oldu, GSM Operatörleri Çöktü!

AFAD, bugün Ege Denizi’nde 6.5 büyüklüğündeki depremin 40 saniye sürdüğünü, 70’e yakın artçı sarsıntı yaşandığını açıkladı. AFAD, Gökçeada merkezli depremin şiddetinin 7, Çanakkale’de 5 olarak hesaplandığını belirtti.

Deprem Oldu, GSM Operatörleri Çöktü!

24 Mayıs Cumartesi Ege denizinde Türkiye saatiyle 12:25’te meydana gelen depremin ardından yaşanan sıkıntılar birer birer gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sıkıntıların en başında ise yaşanan depremin ardından kesintiye uğrayan mobil şebeke trafikleri kesintiye uğramasıyla yakınlarına ulaşamayanların eleştiri yağmuruna tutuldu.

GSM

GSM

Ege Denizi’ndeki Deprem nedeniyle 1’i ağır, 266 yaralı olduğunun AFAD tarafından bildirilmesinin ardından rahat bir nefes alındığını belirtebiliriz. Fakat böyle bir depremin ardından GSM operatörlerin hizmet dışı kalması çok vahim bir durum.

Olay esnasında elime ilk olarak cep telefonumu alıp yakınlarıma aramaya başlamama rağmen maalesef şebekelerin yoğun işleyişinden dolayı yakınlarıma ulaşamadım. Bugün yaşanan depremin ardından Türkiye’nin olağan üstü bir doğal afete hazır olmadığı GSM operatörlerinden de belli olmuş oldu. Böyle bir olayı umarım bir daha yaşamayız ve bir an önce mobil iletişim ağımızdaki sorunları çabucak aşarız.

Geçmiş olsun.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status