DirectX 11.2 ile Gelen Özellikler

DirectX 11.2 ile gelen özellikler, Microsoft, BUILD konferansında tanıttığı DirectX 11.2’yi sadece Windows 8.1 ve Xbox One‘a için çıkaracak olması oyun severleri şimdiden düşündürür olmaya başladı. Yeni DirectX ile gelecek “Tiled Resources” özelliğinden bahsedelim.

DirectX 11.2 ile daha hızlı grafikler.

DirectX 11.2 ile daha hızlı grafikler.

Bu özellik, grafik belleğin haricinde sistem belliğini kullanarak oyun severlere daha gerçekçi dokularla oyun oynama imkanı sunacağa benziyor. Sadece oyuncular için önemli olmayan “Tiled Resources” özelliği, yapımcılar içinde önemli rol alıyor. Oyunlarda yüksek çözünürlüklü dokular ve daha iyi grafikli oyun yapmalarını sağlayacak.

Microsoft’un yine radikal kararlarından biri olarak düşünülür mü? Bilmem ama. Yeni DirectX 11.2 versiyonun tüm özellikleri Windows 8 dahil, altındaki sürümlerde işlem görmeyişi ileride ne gibi tepkilere yol açacak bekleyip görelim.

Tüm bu yeniliğin sadece Windows 8.1 ve Xbox One’a çıkacak olması, DirectX 11 üzeri ekran kartı ihtiyaç olması gibi, bu konu altında yorum yazıp/fikirlerinizi bize sunabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status