DirectX 12 Bu Ay Tanıtılıyor

Microsoft, 20 Mart tarihinde San Francisco’da düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda video oyunları ve multimedya sağlayıcıları için geliştirdiği yazılım programlama arayüzü DirectX’in yeni sürümünü tanıtacağını açıkladı.

DirectX 12 Geliyor

DirectX 12 Bu Ay Tanıtılıyor

Microsoft resmi olarak oluşturduğu blog üzerinden duyurduğu DirectX 12 hakkında detaylı bir açıklama yer almıyor. Şuan için sadece grafik ve yonga seti üreticileri AMD, Intel, Nvidia ve Qualcomm şirketlerinin logoları sayfada yer almış durumda.

GDC 2014’te (Game Developers Conference) tanıtılacak olan DirectX 12 özellikler hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadığı için sizlere özellikler hakkında bir açıklama yapamayacağız. Fakat daha birçok oyun geliştiricileri DirectX 11 üzerinde yeni çalışma yapmaya başlamışken, Microsoft’un bu atağı bakalım oyuncular tarafından nasıl tepki alacak. Çünkü daha birçok PC kullanıcısının ekran kartları DirectX 10 desteklediğini belirtmek isteriz. Birçok oyuncu DirectX 11 oyunlarını oynayamazken DirectX 12 duyurulması şuan için erken gibi gözüküyor. Bizlerde muhtemel olarak Windows 9 işletim sisteminde beklediğimiz DirectX 12 platformunu Windows 8.1 işletim sisteminde bakalım görecek miyiz?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status