Dropbox’a Touch ID Desteği Geldi

Apple’ın iPhone 5s modeli ile kullanıma sunduğu Touch ID (parmak izi okuyucusu) teknolojisi iPhone 6 ve iPhone 6 plus modellerinde de kullanılması ile birlikte artık uygulama geliştiricileri birer birer Touch ID teknolojisine destek vermeye başladı. Bunlardan birisi geçtiğimiz günlerde hacker’ların da saldırısına uğrayan bulut depolama hizmeti veren şirket Dropbox’a Touch ID desteği geldi. Apple Touch ID desteğine geçiş yapan bulut depolama servisi Dropbox artık daha güvenli oldu.

Dropbox Touch ID

Dropbox Touch ID

Dropbox ekibi uygulamalarını iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazların büyük ekranlarına uyum sağlamasının yanı sıra kullanıcılarına sunduğu Touch ID teknolojisi ile birlikte artık kullanıcılar Dropbox hesabına giriş yapmak için PIN kodu veya şifre yerine Touch ID kullanmaları yeterli olacak.

Apple’ın Touch ID desteğinden yararlanan diğer uygulamalar arasında Mint, Day One ve Evernote yer alırken, ülkemizde faaliyet gösteren Türkiye İş Bankası’nın mobil uygulaması İşCep uygulaması da kullanıcılarına Touch ID desteği veriyor. Bakalım ilerleyen zaman diliminde Google, Amazon, Microsoft, Yahoo, Facebook ve Twitter gibi teknoloji ve internet dünyasının önde gelen şirketlerinin uygulamaları da Touch ID desteği verecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status