Dünyanın En Değerli Markası Apple

Interbrand tarafından yapılan araştırmalar sonucu dünyanın en değerli 100 markası açıklandı. Yıllardır listenin zirvesinde yer alan içecek devi Coca-Cola yerini teknoloji devine kaptırdı. Interbrand’ın yaptığı araştırma sonucu dünyanın en değerli markası Apple oldu.

Dünyanın En Değerli On Markası

Dünyanın En Değerli On Markası

Global pazarda her sektörden oluşan listede ilk sıraları teknoloji ve internet sektöründe yer alan markalar oluşturuyor. Sürpriz bir şekilde marka değerini %28’lik bir oranla artıran teknoloji devi Apple, 98.3 milyar dolarlık değerle listenin en tepesinde yer alıyor. Popüler arama motoru Google ise %34’lük artışla listenin 2’nci sırasında 93.3 milyar dolar gelirle takip ediyor. Yıllardır zirvedeki yerini koruyan içecek devi Coca-Cola ise  %2’lik artış göstermesine rağmen bu dönem zirvedeki yerini kaptırmakla kalmayıp listenin 3’üncü sırasında yer alıyor.

İşte Dünyanın En Değerli 10 Markası

1. Apple, 98.3 milyar dolar

2. Google, 93.2 milyar dolar

3. Coca Cola, 79.2 milyar dolar

4. IBM, 78.8 milyar dolar

5. Microsoft, 59.5 milyar dolar

6. General Electric, 46.9 milyar dolar

7. McDonald’s, 41.9 milyar dolar

8. Samsung, 39.6 milyar dolar

9. Intel, 37.2 milyar dolar

10. Toyota, 35.3 milyar dolar

Teknolojiden gıda markalarına kadar oluşan listenin ilk on markasını sizlere paylaştık. Dilerseniz Interbrand tarafından açıklanan listenin tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status