Duolingo Uygulaması ile İngilizce Öğrenin

Günümüzde İngilizce bilmenin bir tercih meselesi değil bir şart olduğu düşünülürse, hemen hemen herkesin bu konuda bazı çalışmalar yapması gerektiğini daha iyi anlarız. Başvurulan her işte İngilizce şartı aranmakta ve İngilizcesi olanlar elemeleri geçmektedir. Bu yüzden çevrenizde pek çok İngilizce kursu görmek mümkün. Fakat İngilizce öğrenmek bir o kadar da sıkıcı ve uzun bir süreç.

Duolingo Uygulaması ile İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenmeyi daha kolay ve zevkli hale getirmek için, Duolingo adlı bir uygulama geliştirilmiş ve bu uygulama sayesinde de farklı bir öğrenme biçimi sunulmuş. Seviyeniz ne olursa olsun basit bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olan bu program, en temel seviyelerden başlayarak; Türkçe’den İngilizceye ya da İngilizceden Türkçeye çevirileri ve cümleleri dinleyip yazma ve İngilizce konuşma-yazma gibi pek çok alıştırma sayesinde kullanıcılarına oldukça zevkli bir İngilizce öğrenimi sağlamaktadır.

Duolingo iOS

Duolingo iOS

Eğer İngilizce bilginizin belirli bir seviyede olduğunu düşünüyorsanız ve en temel seviyeden başlamak istemiyorsanız, bir deneme testine girebilir ve bulunduğunuz seviyeyi öğrenip ona uygun alıştırmalar çözebilirsiniz. İngilizce öğretiminin yanında bu uygulama sayesinde Facebook üzerindeki arkadaşlarınızla da rekabet edebilirsiniz.

Duolingo, 2013 yılının en iyi Apple uygulaması seçlmiş. Ayrıca The Wall Street Journal gibi gazetelerde şu an için piyasada bulunan en iyi İngilizce öğrenme uygulaması olduğu şeklinde yorumlar alan uygulama, App Store’da 5 üzerinden 5 yıldız almış. Toplamda 60,453 kişi bu uygulamayı değerlendirmek için oy kullanmış.

Duolingo Android

Duolingo Android

Duolingo sadece İngilizce öğrenimi ile de kalmayarak, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dillerini de bünyesinde barındırmakta. Uygulamanın geliştiricileri o kadar ileriye gitmiş ki ilerleyen zamanlarda Game of Thrones’tan bildiğimiz Khaleesi’nin konuştuğu dil olan Dothraki ve Yüzüklerin Efendisi’nde konuşulan Elf dilini de öğrenebilmek mümkün. Duonlingo’da dil eğitimi toplamda 34 saat sürmekte ve bu durum da rakiplerinin bir adım önüne geçmesine olanak sağlamakta. En yakın rakibi olan Rosetta Stone’da bu eğitimin süresi ise yaklaşık olarak 55 saat sürmekte. Uygulamada yaptığınız çeviriler, bütün internet ortamında bulunan metinlerin tercüme edilmesine de büyük katkı sağlamaktadır.

Duolingo iOS uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Duolingo Android uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status