Elon Musk’tan İnternet Projesi

Son zamanlarda teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, dünyanın çeşitleri yerlerine internet bağlantısı sunmak için çeşitli projelerini açıkladı. Bu projelere örnek verirsek Google’dan balonlu internet projesi, internet dünyasının sosyal ağ platformu olarak tanıdığımız Facebook’tan ise çeşitli teknoloji şirketleri ile ortaklaşa duyurduğu internet.org projesi gündemdeki yerini alıyor. Bu şirketler hala internet ile tanışmamış kitleler için kollarını sıvadıklarını, düzenledikleri her oturumda belirtmekten kaçınmıyor ve hedefleri tüm dünyayı internet ile tanıştırmak.,

Elon Musk’tan İnternet Projesi

Son olarak teknoloji ve internet devlerinin yanı sıra, yeni bir isim daha tüm dünyaya internet projesi için kolları sıvadı. Bu ünlü isim ise, teknoloji dünyasının yakından takip ettiği SpaceX‘in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal‘ın kurucu ortağı olan Elon Musk‘tan başkası değil. Musk, günümüzde SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı aynı zamanda Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görevini sürdürmekte. Bunun yanı sıra SolarCity‘nin de başkanlık koltuğunda oturuyor. Kariyerinde başarılı girişimleri bulunan Musk’ın yeni projesi ise her birinin ağırlığı 114 kilogramdan az olan tam 700 adet özel uyduyu uzaya fırlatarak tüm dünyaya internet erişimi sağlamak.

Elon Musk

Elon Musk

The Wall Street Journal’in haberine göre, Elon Musk bu projesi için Google yöneticilerinden ve WorldWu uydu şirketinin sahibi Greg Weller ile birlikte hareket ettiği belirtiliyor. Bakalım Google ve Facebook’un ardından teknoloji dünyasının girişimci ve mucit adamı olarak tanınan Elon Musk’ın bu çılgın projesi gerçekleşecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status