Wordpress Wordpress Dünya

En İyi Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları – 5 Basit SEO WordPress Tekniği

Bu makalede, WordPress için en iyi arama motoru optimizasyonu ipuçlarını öğreneceksiniz. WordPress, kullanılacak en etkili trafik oluşturma programıdır. Ancak, teknik bilgisi olmayan bazı küçük işletme sahipleri, zor bir uygulama olduğunu düşündükleri için WordPress kullanmaktan çekinirler. Ama değil. WordPress’i öğrenmesi oldukça kolaydır ve birkaç dakika içinde bir WordPress Blog’unu hazır ve çalışır hale getirebilirsiniz.

Artık arama motorları WordPress bloglarını SEVİYOR olsa da, blog yazılarınızın internette bulunabilmesi için arama motoru optimizasyonu (SEO) söz konusu olduğunda hala bazı önemli noktaları öğrenmeniz gerekiyor. Ve blogunuz için bu basit SEO stratejilerini uygulamak için bir SEO uzmanı olmanıza gerek yok. Sonuçları görmeye başlayabilmeniz için sadece biraz bilgiye ve öğrendiklerinizi uygulama isteğine ihtiyacınız var.

İşte 5 Basit SEO WordPress Tekniği

1 – PERMALINKLER: Yeni bir sayfa veya yeni bir gönderi oluşturduğunuzda, WordPress, bir soru işareti ve ardından rakamlardan oluşan standart bir URL oluşturur. Bu ham bağlantıları kullandığınızda, arama motoru örümceklerinin kendilerini bunlara bağlaması zordur. Sonuç olarak, site dizinlerde listelenmeyecektir. Bundan kaçınmak için özel bir kalıcı bağlantı koduna ihtiyaç vardır. Kod, WordPress yöneticinizin kalıcı bağlantılar özel bölümüne yerleştirilmelidir. Sadece ‘ayarlar’a, ardından ‘kalıcı bağlantılara’ gidin, ardından ‘özel’i seçin ve alana şu kodu yazın: /%post_id%/%postname%/ ve kaydet’i tıklayın. Artık, uzun çirkin bir URL’ye sahip olmak yerine, gönderinizi oluştururken atadığınız anahtar kelimeyi içeren bir URL’ye sahip olacaksınız.

2 – BAŞLIKLAR: Blog yazılarınızı oluştururken, yazınız için kullandığınız anahtar kelimeyi başlıkta belirttiğinizden emin olun. Örümcekler soldan sağa okuduğundan, blog yazısı için önce anahtar kelimenizi ve ardından başlığınızı eklemek en iyisidir. Örneğin: Diyelim ki anahtar kelimeniz “en iyi arama motoru optimizasyonu ipuçları”, başlığınızı şöyle görünecek şekilde yazın: “En İyi Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları: 5 Basit SEO WordPress Tekniği”. Başlığa her zaman anahtar kelimenizle başlayın ve ardından gerçek başlığınızı yanına koyun. Ve hedef okuyucularınızı yayınınızı tıklamaya ikna etmek için akılda kalıcı başlıklar bulmaya çalışın.

3 – BODY: Blog yazınız için içeriğinizi yazarken, seçtiğiniz anahtar kelime ile ilk paragrafınızdaki ilk cümlenize başladığınızdan emin olun. Daha sonra yazmaya devam ederken, seçtiğiniz anahtar kelimeyi makale boyunca en fazla 3 kez dahil edin. Aşırıya kaçmayın çünkü spam gibi görünecek ve arama motorları bundan hoşlanmayacaktır.

4 – ETİKETLER: WordPress, gönderi bölümünüzün sağ tarafında ETİKETLER adlı bir bölüme sahiptir. Blog yazınız için anahtar kelimelerinizi burada koyacaksınız. Yapmanız gereken en iyi şey, 2 veya 3’ten fazla alakalı anahtar kelime koymamaktır. Bundan daha fazlası, içeriğinizi dizine eklemek söz konusu olduğunda örümceklerin kafasını karıştıracaktır. İlk anahtar kelime etiketi, başlığınızda kullandığınız anahtar kelime olmalıdır. Örneğin, anahtar kelimeniz “En İyi Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları” ise, bu, ETİKET bölümündeki ilk anahtar kelime olmalıdır. Ve diğer 2 anahtar kelime belki de “En İyi SEO İpuçları” ve “Basit SEO WordPress Teknikleri” olacaktır. Yine, gönderinizle alakalı olduğundan emin olun.

5 – PING HİZMETLERİ: pingomatic.com veya pingoat.com gibi ping servislerini kullanmak, arama motorlarına sitenizde yeni içerik yayınladığınızı bildirmek için sinyaller göndermenize olanak tanır. Onları uyardığınızda, içeriğinizi buna göre dizine eklemek için taramaları için örümcekleri sitenize gönderirler.

Gördüğünüz gibi, sitenizi WordPress’te optimize etmek birçok insanın düşündüğü kadar zor değil. WordPress içinde ek optimizasyon için ücretsiz bir SEO Eklentisi de yükleyebilirsiniz. En iyi 2 tanesi ALL-In-One-SEO ve HeadSpace2’dir.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen