13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Wordpress

En İyi WordPress Eklentileri

Web siteniz için en iyi WordPress Eklentilerinin hangileri olduğunu anlamak için önce Eklentilerin ne olduğunu anlamanız gerekir.

Birkaç yıl önce bir web sitesi geliştiricisi olsaydınız, web sitenize işlevler eklemek için birkaç kodlama dilinde yetkin olmanız gerekirdi. Örneğin, sitenize Twitter gibi bir sosyal düğme eklemek gibi basit bir şey düşünüyorsanız. Web geliştiricisinin bir kod parçası veya Twitter’a bir bağlantı yazması ve tüm sayfalara bir resim eklemesi gerekir.

WordPress ve onunla ilişkili birçok Eklentinin tanıtılmasıyla artık durum böyle değil. Bir geliştiricinin veya site oluşturucunun şimdi yapması gereken tek şey, bir Eklenti aramak ve bir düğmeyi tıklatarak yüklemektir.

WordPress Eklentilerine Neden İhtiyaç Duyarız?

Sitemizi planlayana ve sitemizden ne istediğimizi anlayana kadar neden eklentilere ihtiyacımız olduğunu tam olarak anlayamayız. Sitenin gerektirdiği işlevler hakkında iyi bir fikrimiz olduğunda, ihtiyaçları için en iyi WordPress Eklentilerinin olduğunu anlamaya başlayabiliriz.

WordPress Eklentileri Ne Yapar?

WordPress Eklentilerini anlamak, yapamayacakları hiçbir şey olmadığını anlamaktır. WordPress.org, herkesin dilediği Eklentiyi üretebileceği anlamına gelen açık kaynaklı bir projedir. Bu, bir WordPress web sitesindeki her sorun için Eklenti şeklinde bir çözüm olduğu anlamına gelir. Veri yakalama ve SEO için birçok eklenti kullanılır. Listede olduğu için en iyi SEO WordPress eklentilerinden bazılarına kısaca göz atacağız.

Hangi WordPress Eklentilerine İhtiyacım Var?

Burada yapılacak ilk şey lütfen, lütfen aynı işi yapan birden fazla Eklentiye sahip olmayın. Bunu yaparsanız, sadece başarısızlık takip edecektir.

İkincisi, şu anda en iyi bilinen Eklenti olan Akismet anti-spam eklentisi artık ücretsiz değil, bu yüzden WP-spam kalkanı veya SI CAPTCHA anti-spam kullanmanızı öneririm.

Peki En İyi WordPress Eklentileri Nelerdir ve Hangilerine İhtiyacım Var?

Bu WordPress Eklentisi öğreticisi için, WordPress web sitesini güvenli ve başarılı bir şekilde çalıştırmak için minimum gereksinimler olduğuna inandığım şeyleri, bir WordPress eklentileri listesi ve işlevin bir açıklamasıyla başlayarak ana hatlarıyla anlatacağım.

O halde listemize başlayalım.

1. Hepsi bir arada SEO Paketi

2. Google XML Site Haritaları

3. Başlığı Gizle

4. Mail Abone Listesi

5. Güzel Bağlantılar

6. SEO Akıllı Bağlantılar

7. SI CAPTCHA Anti-Spam

8. Sosyal

9. WP En Hızlı Önbellek

10. WP İstenmeyen Posta kalkanı

11. Masa Yapıcı

12. İletişim Formu 7 + İndirme Monitörü + İndirmeden Önce E-posta

Dikkat edin 12 numarada 3 adet eklenti var ve bunlardan bir bütün olarak bahsetmek istiyorum çünkü bunlar sitenize indirmeden önce abonelik oluşturmak için birlikte kullanılıyor.

Ayrıca, başlangıç ​​notu olarak, bu eklentilerin kullandığı kaynaklar nedeniyle mümkün olduğunca az eklenti üzerinde çalışmak her zaman akıllıca olacaktır. Paniğe kapılmayın, eklentilerinizi eklerken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey çünkü ne kadar çok yüklerseniz o kadar çok kaynak kullanılacaktır. Bu, yükleme hızları gibi sitenin verimliliğini etkileyebilir.

Hepsi Bir Arada SEO Paketi.

Hepsi bir arada SEO paketi, kutuda söylediklerini yapar. Şimdiye kadarki en iyi SEO WordPress eklentilerinden biri! Temel olarak, sitenizin SEO’sunu yapılandırmanıza izin veren bir arayüz yükler, böylece arama motoru içeriğinizi kolayca anlayabilir.

Tüm bu seçenekleri içerir

*XML Site Haritası desteği – site haritanızı Google ve Bing’e gönderin ve SEO’nuzu iyileştirin

*Google Analytics desteği

*Özel Yazı Tiplerinde SEO Desteği

*İnce ayar Sayfa Gezinme Bağlantıları

*Dahili API, böylece diğer eklentiler/temalar işlevselliğe erişebilir ve bunları genişletebilir

*YALNIZCA WooCommerce dahil e-Ticaret siteleri için SEO Entegrasyonu sağlayan ücretsiz eklenti

*Hepsi Bir Arada SEO Paketinde yerleşik Nonce Security

*CMS tarzı WordPress kurulumları için destek

*Başlıklarınızı Google ve diğer arama motorları için otomatik olarak optimize eder

*META etiketlerini otomatik olarak oluşturur

*WordPress bloglarında bulunan tipik yinelenen içeriği önler

Yeni başlayanlar için seçeneklere bakmanıza bile gerek yok, kullanıma hazır. Sadece kurun.

İleri düzey kullanıcılar için, SEO’nuzu optimize etmek için her şeye ince ayar yapabilirsiniz.

Google XML Site Haritaları.

Google XML site haritası eklentisi, Google, Bing, Yahoo ve Ask.com gibi arama motorlarının blogunuzu daha iyi dizine eklemesine yardımcı olmak için bir XML site haritası oluşturacaktır. Bu site haritası, sitenizi arama motorları tarafından gönderilen tarayıcılara açıklar, yani bu arama motorları sayfalarınızı anlar ve bu sayfaları içeriğinizi arayan kişilere sunabilir.

Eklenti, WordPress tarafından oluşturulan her türlü sayfayı ve özel URL’yi destekler ve her yeni gönderi veya sayfa oluşturduğunuzda tüm büyük arama motorlarını bilgilendirir.

Bu eklenti yaklaşık 9 yıldır kullanılmaktadır ve sitenizi yavaşlatmadan arama motorları için eksiksiz bir XML site haritası sağlayan bir eklenti olarak yüksek puan almıştır. çok açık bir şekilde benim görüşüme göre en iyi WordPress eklentilerinden biri.

Başlığı Gizle.

Bu, sayfalar ve gönderiler oluşturmaya başladığınızda takdir edeceğiniz basit bir eklentidir. Sayfanızın adı, içerik başlığınızla aynıysa, bu, sayfanızın üst kısmında iki kez görünür. Sayfa adınızın ve içerik başlığınızın aynı olmasını, ancak sayfanın en üstünde yalnızca bir kez gösterilmesini isteseydiniz ne olurdu? Bu eklenti, size tek bir görünüm vermek için sayfa adını gizlemenize olanak tanır.

Mail Abone Listesi

Bir posta listesi oluşturmayı planlıyorsanız, o zaman bir abone posta listesi sizin için gerekli olacaktır.

Ziyaretçilerin web sitenize adlarını ve e-posta adreslerini girmelerine izin verilir ve ayrıntılar saklanır ve görüntülenebilir ve değiştirilebilir. Veri yakalama, WordPress sitenize bir widget olarak eklenebilir veya bir kısayol kodu kullanılarak bir sayfaya eklenebilir.

Gelişmiş özellikler arasında 3. taraf entegrasyonu, toplu e-posta gönderme ve olası satışlarınızı nitelendirmek için çift katılım seçenekleri bulunur.

Akıllı kodlama, bu eklentinin tüm e-posta servis sağlayıcılarıyla çalıştığı ve posta listesinin dışa aktarılmasına izin verdiği anlamına gelir. Özelleştirme, tercih ettiğiniz gibi görüntülenebilen aşağıdaki tüm alanları içeren etkileyicidir.

“prepend” -> Formun hemen üst kısmına bir metin paragrafı ekler.

“showname” -> Doğruysa, bu, kullanıcı adını yakalamak için ad etiketini ve giriş alanını gösterir.

“nametxt” -> Ad giriş alanının solunda görüntülenen metin.

“nameholder” -> Ad giriş kutusunun içinde yer tutucu olarak görüntülenen metin.

“emailtxt” -> E-posta giriş alanının solunda görüntülenen metin.

“emailholder” -> E-posta giriş kutusunun içinde yer tutucu olarak görüntülenen metin.

“showsubmit” -> Doğruysa, bu, gönder düğmesini gösterir, formu göndermek için geri gönderme gerekir.

“submittxt” -> Form gönder düğmesinde görüntülenecek metin/değer.

“jsthanks” -> Doğruysa, bu, formun üzerinde bir paragraf yerine bir JavaScript Uyarısı Teşekkürler mesajı görüntüler.

“teşekkür ederim” -> Birisi abone olduğunda görüntülenecek teşekkür mesajı. (Boşsa gösterilmez)

Özelleştirme listesi bu makalenin izin verdiğinden daha uzun, ancak bu eklentinin gerçekte ne kadar çok yönlü olduğu fikrini anladığınızı düşünüyorum.

Güzel Linkler.

Pretty Link, bağlı kuruluş bağlantılarını korumak için herhangi bir bağlı kuruluş pazarlamacısının sahip olması gereken bir eklentidir ve ayrıca okuyucularının ürün sayfalarında gezinme konusunda kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Tipik bir bağlı kuruluş bağlantısı şöyle görünebilir.

mywebsite.com/?@=?00006454543/img-4988c?-8976756thef?-/hojbv599977ee444=0

Gördüğünüz gibi çok çekici değil ve bazı insanlar böyle bir bağlantıya tıklamak istemiyor, ama ya bu bağlantıyı şöyle bir şeye değiştirebilseydiniz?

mywebsite.com/MyProductOffer

Anında, daha kolay ve daha açıklayıcıdır ve tek yapmanız gereken orijinal URL’nizi Pretty Link’e girmek ve istediğiniz bağlantı adını eklemek ve bir düğmeyi tıklamaktır.

Pretty Link, bağlantılarınızı temizlemenin ve potansiyel olarak değerli bağlı kuruluş bağlantılarının çalınmasını korumanın yanı sıra bağlantılarınızın kullanımını da izleyebilir ve raporlayabilir. Şüphesiz en iyi WordPress eklentilerinden biri.

SEO Akıllı Bağlantılar.

Bu, sayfalarınız ve gönderileriniz arasında dahili bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olan, sırayla arama motoru tarayıcılarına belirli sayfaların ne kadar önemli olduğunu söyleyen ve SEO’nuza gerçekten yardımcı olan başka bir şaşırtıcı SEO WordPress eklentisidir.

SEO Akıllı Bağlantıları, gönderilerinizdeki ve yorumlarınızdaki anahtar kelimeleri ve cümleleri, ilgili gönderiler, sayfalar ile şeffaf bir şekilde otomatik olarak bağlayabilir.

SI CAPTCHA Anti-Spam.

Bir okuyucu gönderinize yorum yaptığında, göndermeden önce CAPTCHA anti-spam girmeleri gerekir.

Bu, yorumlarınızı saatler içinde dolduran spam saldırılarını önlemek içindir.

Özellikler şunları içerir:

*Yönetici panelinden yapılandırın

*Geçerli HTML

*Geri İzleme ve Pingback’lere izin verir.

*CAPTCHA’yı oturum açmış kullanıcılardan ve/veya yöneticilerden gizleme ayarı

*Yorumlar, kayıt, kayıp şifre, giriş veya tümü için CAPTCHA’yı gösterme ayarı.

Sosyal.

Sociable, sitenize birden çok sosyal düğme ekleme seçeneği sunar.

Ziyaretçilerin harika bir Sosyal Deneyime sahip olmalarını sağlamak için metin, renk ve uzunluk gibi özellikleri seçip özelleştirebilmeniz için bir dereceye kadar özelleştirmeye izin veren özelliklerle dolu bir eklentidir.

Bu, şimdiye kadar 1,5 milyondan fazla indirilen ücretsiz bir Eklentidir ve en iyi WordPress eklentilerinden biri olarak yeteneklerinin ve popülaritesinin bir kanıtıdır.

WP En Hızlı Önbellek.

Bir web sayfası bir kullanıcı tarafından her açıldığında, hem bulunduğu web sitesi sunucusu hem de web sitesini görüntüleyen bilgisayar CPU, Bellek gibi kaynakları kullanır. Sayfalar oluşturulurken, sunucuda PHP ve MySQL kullanılır ve değerli kaynakları alır. Ne kadar çok kullanıcı veya ziyaretçi o kadar çok kaynak kullanılır

Bu eklenti, dinamik WordPress sitenizden statik HTML dosyaları oluşturarak sürece yardımcı olur, yani daha az kaynak kullanılır ve yükleme süreleri azalır.

Kurulum basittir. .httacces dosyasını değiştirmeniz gerekmez. Otomatik olarak değiştirilecektir.

WP Spam Kalkanı.

Bu, ziyaretçilere meydan okumak için HİÇBİR CAPTCHA içermeyen, bunun yerine arka planda sessizce çalışan WordPress anti-spam korumasıdır.

Bir siteye isabet eden çoğu spam, spam gönderenler tarafından gönderilen botlardan kaynaklanır, ancak yine de gerçek insanlar tarafından gönderilen çok fazla spam var. Bu eklenti, yorum yapanların aslında insan olduğundan ve aynı zamanda bu insanların size spam göndermediğinden emin olmak için bir güvenlik duvarı gibi çalışır.

Yorum spam’lerini ve kayıt spam’lerini ortadan kaldıran güçlü ve kullanıcı dostu bir WordPress anti-spam eklentisidir.

Masa Yapıcı.

Bu, farklı karşılaştırma tabloları oluşturmanıza yardımcı olan, kullanımı çok basit bir Eklentidir. Farklı türde tablolar, karşılaştırma, TOP, özellik tabloları vb. oluşturmak için eklentileri kullanmanıza izin veren işlevlere sahiptir.

Özellikler:

• Duyarlı seçenek (yığınlar)

• Önceden tanımlanmış simgeler

• Satırlar veya Sütunlar satırları

• Spesifikasyon etiketleri için ilk sütunu işaretleme seçeneği

• Etiketler ve öne çıkan satır ve sütun ekleme seçeneği

• Kısa kodlarla çalışır

• Alt başlık ekleme seçeneği

• Başlık rengini seçme seçeneği

• Harika ve basit tasarım

• Görüntüleri yükleme ve kullanma seçeneği

• İsteğe bağlı merkez hizalama

• Tabloları XML’e aktarın. XML/CSV’den içe aktar

İletişim Formu 7 + İndirme Monitörü + İndirmeden Önce E-posta

İletişim Formu 7

İletişim Formu 7, bir sayfaya bir iletişim formu eklemenize veya Kısa Kodlu bir gönderi yayınlamanıza izin veren başka bir basit eklentidir. Basit işaretleme ile özelleştirilebilen birden çok iletişim formu oluşturabilirsiniz. Kullanmak isterseniz, eklenti ayrıca CAPTCHA, Akismet spam filtreleme ve benzerlerini de destekler.

Monitörü İndir

İndirilebilir dosya sunmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre. İndirme İzleyicisi, gönderilere ve sayfalara indirme bağlantıları ekleyebilmeniz için karşıya yükleme ve indirme için bir arayüz sağlar.

İndirmeden Önce E-posta

Okuyucularınıza, bir dosyayı indirmelerine izin vermeden önce ad ve e-posta adresi gibi bilgileri gönderecekleri bir form sunar. Bu, İletişim Formu 7 ve İndirme İzleyicisi eklentileriyle bütünleşir ve istediğiniz herhangi bir formu oluşturmanıza ve dosya indirmelerinizi yönetmenize olanak tanır.

Sadece bu değil, aynı zamanda dosyaları indiren kullanıcıların listesini dışa aktarabilir ve ilgili kişi/potansiyel listenizi oluşturabilirsiniz.

SON DÜŞÜNCELER

WordPress Eklentileri ile WordPress Web Siteleri artık hem milyonlarca birey hem de küçük şirketler için web sitesi sahipliğine giden fiili yoldur. Siteleri oluşturmanın ve ücretsiz olarak ve kodlama bilgisi veya deneyimi olmadan işlevsellik eklemenin çok yönlülüğü ve kolaylığı, para kazandıran web sitelerine sahip olmak ve işletmek anlamına gelir, artık gerçekten demokratiktir.

Artık bir fikri ve kararlılığı olan herkes çevrimiçi bir iş kurabilir ve yönetebilir.

Buna ek olarak, SEO ve mobil uyumlu temalar yükleme yeteneği, WordPress web sitelerini bütçe ve sınırlı deneyime sahip olanlar için tek uygun seçenek haline getirir.Source by Carl Scutt

Yeni Yazılar

Bir Freelance Uzaktan Kumanda Kiralamadan Önce Önemli Şeyleri Bilin WordPress Developer Turkey

admin

WordPress Geliştiricileri WordPress Web Sitesini Bir Profesyonel Gibi Nasıl İnşa Edebilir?

admin

WordPress’te Küçük İşletme Web Sitenizi Yeniden Tasarlamanız İçin 10 Neden

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı