13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Wordpress

En İyi WordPress Temalarını Seçmenize Yardımcı Olacak 8 İpucu

Bugün WordPress, en iyi İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) listesinde yer almaktadır. İstatistiklere göre, WordPress bugünün web sitelerinin ve bloglarının %30’undan fazlasına güç sağlıyor. Bunun nedeni, ister kişisel ister ticari bir web siteniz olsun, kullanımının kolay olmasıdır. Bunun yanı sıra, bu platformu kullanıcılar arasında en popüler yapan şey desteklenen temaların kullanılabilirliğidir.

Bu nedenle, geniş bir tema yelpazesinden seçim yapabilirsiniz. Aşağıda, doğru olanı seçmenize yardımcı olabilecek 10 basit ipucu verilmiştir.

1. Tasarım belirleyici bir faktör değildir

Tasarım, seçim yaparken önemli bir faktör olsa da, sizin karar faktörünüz olmamalıdır. İhtiyaçlarınıza, hedef kitlenize, içerik türünüze ve diğer unsurlara göre doğru ürünü seçmelisiniz. Gizli spam bağlantılar gibi ciddi sorunlarla dolu harika bir tasarım hiç de iyi bir seçim değil.

2. Yalnızca güvenilir kaynakları kullanın

Temanızı indirmek için bilinmeyen bir kaynak seçmek iyi bir fikir değildir. Yalnızca güvenilir resmi kaynakları dikkate aldığınızdan emin olun. Bu, temanın spam bağlantılarından, virüslerden ve kodlama hatalarından arınmış olmasını sağlayacaktır. İncelemeleri okumak, güvenilir ve güvenilir bir web sitesi seçmenin kolay bir yoludur.

3. Karmaşık şablonlardan kaçının

Bazı temalarla ilgili sorun, blog veya web sitesini yavaşlatma eğiliminde olmalarıdır. Sonuç olarak, birçok ziyaretçi bir daha asla geri gelmemek için tıklar. Bu nedenle, seçtiğiniz çevik ve optimize edilmiş olmalıdır, aksi takdirde çok fazla ziyaretçi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

4. Önce bir demoya göz atın

Bir tema satın alıp yüklemeyi seçmeden önce demoya göz atmayı unutmayın. Aşağıda verilenler, bir seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç unsurdur.

  • Görsel içerik

  • faydalı işaretler

  • Olağandışı irmik

  • Okunabilir yazı tipleri

5. Fiyat kaliteyi yansıtmaz

Ücretli temalar daha iyi olsa da, herkes için ideal bir seçim olmayabilir. Aslında, tüm tasarım ve stil ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tonlarca ücretsiz tema var. Bu nedenle, bu ürünleri kontrol etmek çok daha iyi bir fikirdir.

6. SEO önemlidir

Herhangi bir web sitesi için arama motoru optimizasyonu çok önemlidir. Burada en deneyimli profesyonellerin kullandığı karmaşık stratejilerden bahsetmiyoruz. Sadece temanın H1, alt başlıklar ve listeler gibi temel kurallara uyduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu öğelerle daha iyi sıralama ve çok daha fazla trafiğin keyfini çıkarabilirsiniz.

7. Duyarlı bir tasarım için gidin

Günümüz trafiğinin %60’ından fazlası cep telefonlarından geldiği için blogunuzun veya web sitenizin mobil versiyonuna sahip olmanız şart. Başka bir deyişle, web sitenize cep telefonlarından ve tabletlerden kolayca erişilebilir olmalıdır. Yani, temanız sorumlu olmalıdır.

8. Ortak temalara yönelmeyin

Bazı şablonlar o kadar yaygın ki, diğer tüm web siteleri onlara dayanıyor gibi görünüyor. Bunları kullanmak, web sitenizi veya blogunuzu çok yaygın ve sıkıcı hale getireceğinden iyi bir fikir değildir. Eşsiz görünmelisiniz, değil mi? Bu nedenle, kendi bireyselliğinizi tanımlayacak kadar farklı bir tema seçmelisiniz.

Özelleştirmeyi kendiniz nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için bir WordPress özelleştirme eğitimine de göz atabilirsiniz.

Götürmek

Kısacası, en iyi WordPress temalarını arıyorsanız, yukarıda verilen ipuçlarını takip etmenizi öneririz. Bu ipuçları, en iyi seçimi yapmanızı çok daha kolaylaştıracaktır.Source by Abdul Waheed Zafar

Yeni Yazılar

WordPress Web Sitenizi Özel Gönderi Türleriyle Hızlandırın

admin

WordPress Tema Türleri

admin

Neden WordPress Blog Platformunu Seçmelisiniz?

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı