ESET Mobile Security Yayınlandı

Dünyanın en iyi antivirüs programları arasında gösterilen ESET, Android akıllı telefonlar ve tabletler için piyasaya sürdüğü uygulamasının yeni sürümü olan ESET Mobile Security yayınlandı.

Bu sürümün kullanıcıya getirdiği en büyük kolaylıklardan biri ise, kaybolan veya çalınan cihazların konumunu belirlemeye yardımcı olan programın Anti – Theft özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcının cihazı kaybolduğunda veya çalındığında cihazın konumu program sayesinde kendisine bildiriliyor ve akıllı özelliklere sahip olan program bazı durumlarda arka ve ön kameralardan resim alarak cihazın sahibine ulaşmasına imkan sağlıyor.

ESET Mobile Security Antivirus

ESET Mobile Security Antivirus

ESET firması, kullanıcıların hiçbir siber tehdide maruz kalmadan akıllı telefon deneyimlerinin keyfini sorunsuz bir şekilde sürebilmeleri için çaba sarf ediyor. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki versiyon halinde piyasaya sunulan ESET Mobile Security, ücretsiz versiyonunda kullanıcıya en taban özellik olan tarama özelliğini kullanabilmesini sağlıyor. Ücretli versiyon ise, kullanıcıların cihaz üzerinde tarama, tarama zamanlama, şarj halindeyken tarama, gelişmiş Proaktif Anti – Theft fonksiyonu, my.eset.com bağlantısı, sms ve arama filtreleme özelliklerini sunuyor.

Uygulamanın en büyük özelliklerinden biri olan Proaktif Anti – Theft özelliğinden biraz daha fazla bahsedecek olursak; kullanıcı cihazını kaybettiği ve çalındığı zamanlarda kullanıcı isteği doğrultusunda programın bu özelliği sayesinde my.eset.com’da konum verileri alınabiliyor. Böylelikle kullanıcı cihazının tam olarak nerede olduğunu öğrenebiliyor. Bunun yanı sıra cihaza eğer farklı bir sim takılmışsa veya şifre yanlış girilmişse program kendi kendine arka ve ön kameralardan resim alarak kullanıcısına ulaştırıyor. Ayrıca pil seviyesi düşük bir hal alırsa eğer kullanıcısı istemeden cihazın konum bilgisini aktarıyor ve böylece cihaz sahibi, cihazın en son nerede olduğunu öğrenebiliyor.

ESET Mobile Security

ESET Mobile Security

ESET firma yöneticilerin Ignacio Sbampto, artık akıllı telefonların iş ve özel hayatlarımızda çok büyük bir yer kapladığını belirtiyor. İnsanlar akıllı cihazları sayesinde, veri depolayabiliyor ve finansal işlemlerini yapabiliyorlar, bu sebeple cihazların kaybolması veya çalınmasının kullanıcılar için büyük bir problem yarattığından bahseden Sbampto, bu sorunun çözümü için bu uygulamaya geliştirdiklerini söyledi.  Uygulama sayesinde kullanıcı hızlı ve kolay bir şekilde cihazının konumunu veya kimin elinde bulunduğunu öğrenebiliyor.

Android için ESET Mobile Security & Antivirus uygulamasına buradan erişebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status