Facabook’ta Paylaştıklarımız Yandex’te Gözükecek

Yandex ile Facebook arasında yapılan anlaşmayla birlikte artık Facebook üzerinde paylaşılan veriler arama motoru Yandex’in dizinine eklenecek. Bundan sonra Facabook’ta paylaştıklarımız Yandex’te gözükecek.

Yandex, tarafından yapılan basın açıklamasıyla duyurulan anlaşma, sadece herkese açık olan paylaşımları kapsıyor. Paylaşımlarını gizli tutan kullanıcıların paylaştıkları yazılar Yandex arama motoruna kayıt edilmeyecek. Daha fazla bilgi için Yandex tarafından yayınlanan aşağıdaki basın bültenini okuyabilirsiniz.

yandex facebook arama yapacak

Yandex Facebook’ta Arama Yapacak

BASIN BÜLTENİ

Yandex ile Facebook arasında imzalanan bir anlaşma çerçevesinde, Facebook’ta herkese açık olarak paylaşılan veriler (firehose) Yandex tarafından arama motoru dizinine eklenebilecek. Böylelikle Facebook kullanıcılarının herkese açık olarak paylaştıkları mesajlar, paylaşıldıktan çok kısa bir süre sonra Yandex arama sonuçlarında da görülebilecek. Herkese açık olmayan mesajlar ise, beklendiği üzere, Yandex’in bu yeni hizmetinin kapsamına dahil edilmeyecek.

Yapılan bu anlaşma sonucunda Facebook’ta paylaşılan içeriklerin popülerlik derecesi, Yandex arama sonuçları sıralamasına yansıtılabilecek ve böylece Yandex’in web’de arama servisi, en son gelişmelerle ilgili yapılan aramalara verdiği cevaplar konusunda önemli ölçüde gelişmiş olacak. Anlaşmanın, Yandex’in Türkiye’de sunduğu arama sonuçlarına yakın gelecekte yansıması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status