Facebook, Camera ve Poke Uygulamalarını Kaldırdı

Facebook, Camera ve Poke uygulamalarını kaldırdı. Sosyal medyanın popüler servisi Facebook beklenen ilgiyi görmeyen uygulamalarını kaldırmaya başladı.

Facebook Camera Uygulaması Kaldırıldı

Sosyal ağlara fotoğraf yüklemek ve paylaşmak için hazırlanan Facebook Camera uygulaması 15 adet filtre ve temel düzenleme ile kesme seçeneklerini içerisinde barındırıyordu. Yayınlandığı zamanda eleştirilere sebep olarak o zaman Facebook neden Instagram’ı satın almak için milyar dolar harcadığı hakkında tepkiler dolaşıyordu.

Facebook Camera

Facebook Camera

Facebook, 2012 yılında iPhone ve iPod Touch için yayınladığı fotoğraf paylaşma uygulaması Facebook Camera çok fazla ilgi görmediği için App Store mağazasından kaldırma kararı aldı.

Facebook Poke Uygulaması Kaldırıldı

Sosyal ağ devinin kaldırdığı diğer uygulaması ise Facebook Poke olarak kullanıcılara sunduğu Snapchat benzeri bir yapıya sahip olan dürtme uygulaması oldu. Yayınlandığı zamanda Poke uygulaması oldukça revaçta gözükse de üzerinden pek bir süre geçmemesine rağmen kullanıcılar tarafından beklenen ilgili alamadı.

Facebook Poke

Facebook Poke

Her iki uygulama için bir açıklamada bulunan Facebook, Camera ve Poke uygulamalarına verilenen desteğin kesildiğini ve App Store’dan yakın zamanda kaldırılacağını doğruladı. Her iki uygulamanın da Android versiyonun hiç yayınlanmadığını belirtelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status