Facebook, E-posta Servisini Kapatıyor

Sosyal platformun en yaygın kullanılan mecralarından Facebook, e-posta servisini kapatıyor. Facebook tarafından 2010 yılında faaliyete geçen @facebook.com uzantılı mail adresi üç yıl aradan sonra servisin kapatılacağı hakkında bilgilendirme e-postalarını kullanıcılara gönderildiği ortaya çıktı.

Facebook E posta Servisi

Facebook E posta Servisi

Mark Zuckerberg tarafından Kasım 2010′da tanıtılan e-posta servisi, kullanıcılar için e-posta kutusu oluşturmayı hedefliyordu, Facebook tarafından gelen bildirimlerinde bu kutuya düşmesine sağlayan servis bir süre sonra popülerliğini yitirdiği tahmin ediliyor.

 Bu durumun farkına varan Facebook, @facebook.com uzantılı e-posta hesabını kapatarak bundan sonraki bildirimleri direk olarak mesaj kutusuna göndermeyi planlıyor. Facebook, cephesinden yetkili bir sözcü tarafından yapılan açıklamaya göre, @facebook.com uzantılı mail adresinin kapatılması sebeplerinden en büyük etken ise e-posta servisinin yoğun bir şekilde kullanıcılar tarafından kullanılmaması olarak gösteriliyor.

Birkaç gün içerisinde Facebook ve WhatsApp üzerinde çeşitli değişiklikler gözlemlesekte, e-posta servisinin kapatılmasının WhatsApp satın alınmasıyla alakalı olup olamadığı akıllarda soru işareti bırakmıyor değil. Bakalım bundan sonraki süreçte iki dev hakkında ne gibi değişiklikler duyacağız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status