Facebook Embed Özelliği Herkes İçin Kullanılabilir Durumda

Bir süre önce Facebook’a embed özelliğini geldiğini duyurmuştuk. İlk etapta belirli hesaplar için aktif olan embed özelliği, artık tüm hesaplar için kullanılabilir durumda. Kullanıcıların sıkça tercih ettiği embed özelliği sosyal paylaşım ağları ve web sayfası üzerinde yazılan yazıları, paylaşılan fotoğraf ve videoları kaynakları kaybolmadan diğer web sayfalarında kolayca paylaşılmasını sağlıyor. Bu özelliğin Facebook’a gelmesi diğer sosyal paylaşım sitelerindeki dengeyi bozacağa benziyor.

Facebook Embed Özelliği Herkes İçin Kullanılabilir Durumda

Tüm kullanıcılar için kullanılabilir olması kullanıcıların ve web sayfa sahiplerinin hoşuna gidecek. Her kullanıcı Facebook üzerindeki paylaşımlarını web sitelerine ekleyebilecek. Facebook gönderilerini diğer sitelere ekleyebilmek için öncellikle paylaşım yaptığınız sayfaya girip, Facebook’da paylaştığınız içeriğin sağ köşesine tıklayıp, açılan pencerede “Gönderiyi Göm” sekmesine tıklayıp, sonra ekrana gelen kodu kopyalayıp ekleyeceğiniz internet sitesine yapıştırın.

Facebook’un Yeni Embed Özelliği

Facebook’un Yeni Embed Özelliği

Öncelikle bu özelliği kullanabilmeniz için paylaşım yapacağınız hesapta bulanan içeriğin herkese açık olması lazım. Yeni gelen özellikle Facebook güvenlik konusunda kendini garantiye almış oluyor. Embed ile yapılan paylaşımlar sayesinde bağlantının gerçek sahibine ulaşılması herkes için iyi bir seçenek olduğunu diyebiliriz. Böylelikle içeriğin gerçek kaynağına erişmiş olacağız.

Aşağıda verdiğimiz örnekte, hayran sayfamızda paylaştığımız içerik, aynı Facebook üzerinde paylaşılmış gibi duruyor, aynı şekilde beğeni ve yorum yapabiliyorsunuz.

Facebook’un Yeni Embed Özelliği

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status