Facebook Fare imlecini Takip Edecek

Facebook’dan çok konuşulacak bir adım daha. Facebook fare imlecini takip edecek. Çoğu zaman karşımıza radikal kararları (yazışmaları, fotoğrafları ve daha birçok veriyi depoladığı) ile karşımıza çıkarak tartışmalara yol açan Facebook, son olarak kullanıcının fare kontrolü üzerinde çalışmalar sürdürdüğü söyleniyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Facebook kullanıcılarını daha yakında izleyebilmek için yeni arayışlar peşinde olduğunu belirtiyor.

Facebook Fare Takibine Hazırlanıyor

Facebook Fare Takibine Hazırlanıyor

Bu konu hakkında gerekli bilgilere sahip olan Facebook veri analiz müdürü Ken Rudin, gerekli materyallerin hazır olduğunu yakın zaman içerisinde Facebook üzerinde bulunan kullanıcıların fare imleç hareketlerini takip edebilecek bir sistem üzerinde çalıştıklarını bahsetti.

Facebook Fare İmlecini Neden Takip Ediyor?

Facebook profili üzerinde hareket eden kullanıcı, fareyi götürdüğü her alan üzerinde takip edilecek. Fare hareketine göre duyarlı olacak sistem kullanıcının Facebook üzerinde takip ederek bu işleve uyarlı reklam analizleri üzerinde nokta atışı sağlanacak. Aslında uygulamanın ana metodu kullanıcıyı takip etmek değil, Facebook reklam politikası için yeni bir arayış yolu. Örneğin Google reklamlarının birçoğu kullanıcının bilgisayarında bulunan çerezler üzerinde görüntülenmekte. Facebook’ta reklam gelirini attırmak için fare imlecini kullanarak, kullanıcının hareketine göre reklam gösterimini hedefliyor.

Uygulama Şuan Çalışıyor mu?

Üzerinde çalışılan sistemin şuan olarak beta olarak test edildiğini, fakat geliştirilen uygulamanın kullanıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status