Facebook Görüntülü Arama Özelliği Kullanımı

Zamanımızın birçoğunu harcadığımız sosyal paylaşım platformları her gün kendine geliştirmekte. Bunlardan bir tanesi Facebook artık sosyal paylaşımların yer aldığı platformdan çıkıp görüntülü konuşma hizmeti sunmaya bile başladığını bilmeyen yoktur herhalde. Şimdi sizlere Facebook’un görüntülü arama özelliğinin nasıl kullanıldığını ve sıkça karşılaşılan arama hatalarından bahsedeceğim.

Facebook Görüntülü Arama Özelliği Kullanımı

Facebook görüntülü arama özelliğini kullanmanız için karşı tarafın veya sizde kamera bulunması şartı yoktur. Görüntülü konuşmaya davet edeceğiniz kişinin kamerası var sizin yoksa karşı taraf sizin görüntünüzü almayacak sadece siz onun görüntüsü görmüş olacaksınız. Fakat karşı taraf ile sesli iletişim kurma şansınız olacaktır.

Facebook’un görüntülü görüşme sisteminden yararlanmak istiyorsanız https://www.facebook.com/videocalling adresini ziyaret edebilirsiniz veya Facebook Chat üzerinde kamera simgesi bulanan herhangi bir arkadaşınıza görüntülü konuşma isteği göndererek gerekli uygulamanın bilgisayara yüklenmesini isteyecek.

Facebook Video Call

Facebook Video Call Kurulumu

Facebook’ta görüntülü görüşmeyi sağlayan bu uygulamanın ismi Facebook Video Call eklentisi olarak geçiyor. Bu eklenti bilgisayara yüklendikten sonra, görüntülü görüşme yapacağınız kişinin ekranına görüşmeyi kabul etmesi için bir bildirim gönderir.  Karşı tarafta Facebook Video Call eklentisini kurmuş ise Facebook ekranına “aramayı kabul et” seçeneği çıkar. Bu seçeneği kabul ettiği takdirde görüntülü görüşme süreciniz başlamış olur.

Facebook Görüntülü Arama Hakkında Yaşan Sorunlar

Facebook görüntülü görüşme özelliği internet tarayıcısı üzerinde olduğu için sisteminize göre görüşme esnasında donmalar ve ses gitmemesi olabilir.

Bilgisayarınız birden fazla internet tarayıcısı olduğu için Facebook Video Call eklentisini kursanız bile görüntülü görüşme çalışmayabilir. Bu durumu çözmek için öncellikle “Bilgisayarınız Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Programlar ve Özellikler” veya Program kaldır veya değiştir bölümüne giderek Facebook Video Call isimli uygulamayı kaldırıp baştan uygulamayı kurmak.

Genellikle bu sorunun kaynağı bir den fazla tarayıcı kullandığımızdan dolayı kaynaklanıyor. Bu sorunu eğer yaşarsanız bilgisayarınız uygulamayı kaldırıp tekrar görüşme yapacağınız tarayıcıdan kurarak görüntülü görüşmeye başlayabilirsiniz.

Görüntülü görüşmenin gerçekleşmesi için karşı tarafında Facebook Video Call uygulamasını bilgisayara kurması gerektiğini unutmayınız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status