Facebook Graph Search Yeniliği

Facebook uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni projesi, Graph Search’ü bugün ABD’ yaşayan kullanıcılarına sundu. Ocak ayından beri test aşamasında olan uygulama ile birlikte Facebook’ta kullanıcılar, fotoğraflar, mekanlar gibi ilgi alanlarını arayabilecekler.

Bugün itibariyle ABD dil kümesine sahip kullanıcılara Facebook Graph Search yeniliği profillerinde görülmeye başladı.

facebook sosyal arama

Mobil platformlarda özelliğin şuan için kullanımda olmadığı, ama özellik için çalışma olduğu söylentileri var.

Peki, bu arama nasıl kullanılır? Diyorsanız. Örneğin “Arkadaşlarımın Antalya’daki fotoğrafları” şeklinde arama yapıp aşağıdaki görseldeki sonucu almış oluyoruz.

Facebook Resim Arama Özelliği

Facebook Resim Arama Özelliği

Eyer sizde sosyal ağ araması Facebook’u İngilizce (ABD) kullanan kişilere sunulan çok sınırlı bir beta programındadır. Sosyal Ağ Araması’nı ne zaman kullanmaya başlayabileceğinizi öğrenmek için şimdi kaydolun.

Kayıt işleminizin ardından size şu cevabı verecek “Beta programımıza kaydolduğunuz için teşekkürler. Sosyal Ağ Araması hazır olduğunda Facebook’ta bir duyuru göreceksiniz ve bu yeni özelliği kullanmaya başlayabileceksiniz.”

Uygulama şuan sadece İngilizce (ABD) kullanan kişilere sınırlı olup, genel olarak ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil.

Facebook’un bu yeni özelliği hakkında düşünce/fikirleriniz bizler için önemli olup, bu konu hakkında aşağıda yorum yapabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status