Facebook Messenger 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Dünyanın en sık ziyaret edilen Web sitelerinden birisi haline gelen sosyal ağ sitelerinin en kalabalığı olan Facebook’un mobil mesajlaşma uygulaması da kalabalıklaşmaya başladı. Facebook Messenger 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Facebook üzerinden gönderilen mesajları mobil cihazlar üzerinde okunmasını sağlayan Facebook Messenger uygulaması aylık kullanıcı seviyesinde artış sağlayarak 500 milyona yükseldiği açıklandı.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Uygulama ilk zamanlarda kullanıcının büyük tepkisini çekmiş hatta birçok kullanıcı Facebook Messenger’ı akıllı telefonlarına yüklediği gibi kaldırmak zorunda kalmıştı. Yaşanan bu tepkilere rağmen şirket daha sonra Facebook Messenger uygulamasını zorunlu hale getirmişti.

Messenger cephesinde olup biten sadece kullanıcı sayısı ile ilgili değil. Bugüne kadar Messenger uygulamasından 1 milyarı aşkın mesaj yollandığı da açıklanan bilgiler arasında. Nisan ayından sonra kullanılması zorunlu hale getirilen Facebook Messenger uygulamasının o zamanki kullanıcı sayısı 200 milyon civarlarında, bugün ise aylık kullanıcı sayısı 500 milyona yükselerek popüler bir uygulama oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status