Facebook Messenger Windows PC’ye Veda Ediyor

Sosyal paylaşım platformu Facebook, Windows PC için kullanıma sunduğu Facebook Messenger uygulamasını kaldırıyor. Bugün uygulamaya girdiğimizde karşımıza çıkan uyarıda 3 Mart’ta Windows için Facebook Messenger uygulamasının son bulacağını belirtiyor.

Facebook Messenger Windows PC’ye Veda Ediyor

Uygulama ekranında yer alan bilgilendirme mesajı; “Üzgünüz, Windows kullanıcıları için Facebook Messenger desteğini artık veremeyeceğiz. 3 Mart 2014 tarihinde hizmetimiz son bulacaktır. Facebook Messenger’ı kullandığınız için sizlere teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte arkadaşlarınızla www.facebook.com üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.” yer alıyor.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Uygulamanın neden Windows üzerinde kaldırılacağı belirtilmezken akıllara gelen ilk soru ise Mobil Dünya Kongresi’nde Microsoft sözcülerinden Joe Belfiore tarafından yapılan açıklama geliyor. Belfiore, Facebook Messenger’ın Windows Phone platformuna geleceğini belirtmesinin ardından, bu kararın alınması akıllara Facebook’un sadece bir Windows platformu için destek verebileceğini getiriyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status