Facebook, Moves Fitness Uygulamasını Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook, hız kesmeden teknoloji sektöründe faaliyet gösteren firmaları satın almaya devam ediyor. Son olarak Facebook, Moves Fitness uygulamasını satın aldı. Mali verilere göre karlı bir dönem geçirdiğini 2014 yılının 2. çeyreğinde açıklayan Facebook, geçtiğimiz aylarda satın aldığı Instagram, WhatsApp ve sanal gerçeklik programı olan Oculus Rift’ten sonra, açıklanan son haberlere göre iOS ve Android için geliştirilen Moves egzersiz uygulamasını da bünyesine katmış bulunuyor.

Moves Fitness Uygulamasi

Moves Fitness Uygulaması

Bu hamlesiyle sporseverleri hedef alan Facebook, program kullanıcılarının günlük fiziksel aktivitelerini takip ettiği Moves uygulamasının geliştiriciliğini yapan ProtoGeo firması ile bağımsız bir şekilde çalışmalarını devam ettireceğini belirtti. Diğer bir taraftan Facebook, uygulamayı kendi hizmetlerinin altına entegre etmeyi de düşünmediğinin altını çiziyor. Mobil uygulamalar arasında oldukça popüler olan Moves Fitness programının 4 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Satın alma işleminin finansal detayları çok merak edilse de, maalesef henüz açıklanmamış bilgiler arasında gizliliğini koruyor.

Programın kullanımında çok büyük bir değişiklik yapmayacağını da açıklayan Facebook, programın eskisi gibi işlevine devam edeceğini de kullanıcılarına müjdeledi. Apple marka cihazlarınız için AppStore’dan ve Android cihazlarınız için Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Moves egzersiz uygulaması, spor yapanların kat ettikleri yürüme mesafelerini, atıkları adımları ve istatiksel olarak günlük fiziksel aktivitelerinizi takip etmenize yarıyor. Program basit, sade ve kullanışlı ara yüzü ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayarak beğeni toplamayı başarabiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status