Facebook, Nearby Friends Uygulaması Duyuruldu

Artık insanların hayatları sosyal medya çevresinde dönmektedir. Etrafınıza bir bakın herkesin elinde telefonu veya dizinde bilgisayarı kim ne yapmış kim nerede hangi fotoğrafı yüklemiş diye bakınmakta. Bizim de bunları öğrenebilmemiz ve kendimizi daha sosyal hissedebilmemiz için tabi ki bilinen en ünlü sosyal mecralar Facebook ve Twitter’a sahip olmamız gerekmektedir. Bu sitelerin kullanıcısı olmayanlara ise bizden biri değilmiş gibi bakıyoruz. Bir kişi Instagram’a sürekli foto atmıyor ya da Instagram hesabına sahip değilse, Foursquare’de etkin bir şekilde check – in yaparak gezip dolaşmıyorsa o insan tamamen bizim için bitmiş ve yalnızlıktan ölüyor demektir.

Facebook, Nearby Friends Uygulaması Duyuruldu

Sosyal medya patronları ise bizlere kendimizi iyi ve aktif bir yaşantıya sahip olduğumuzu hissettirebilmek için her yeni uygulamaları, güncelleştirmeleri hayatımıza sokuyor. Bizler de bu güncelleme ve uygulamalarla hayatımıza ayrı bir güzellik kattığımızı hissediyoruz.

Nearby Friends iOS

Nearby Friends iOS

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kullanıcılarının değiştiğini ve farklı şeylere ihtiyaç duyduğun farkında olacak ki geçtiğimiz iki yıl içerisinde Facebook uygulamasında yüzlerce değişiklik yaptı. Hatırlarsınız ilk başlarda fotoğraf yükleyerek arkadaşlarımızın bizi bulabilmelerini sağladığımız Facebook, şuan ise kullanıcılarının her türlü ihtiyacını karşılamakta. Bu ihtiyaçlara telefon görüşmeleri de dahil. Artık çok farklı bir hal alan Facebook, kullanıcılarına bambaşka bir hizmet daha sunuyor. GPS özelliğinin entegresiyle beraber kullanıcılar artık Facebook üzerinden konum belirleyebilecekler. Bu özellikle birlikte artık kullanıcıların Facebook’ta bulamadığı tek şey fotoğraf düzenleyebilmek. Bunun içinde kullanıcılar Instagram’ı tercih ediyorlar. Fakat Instagram’da Facebook’un.

Mark Zuckerberg girişimci ruhunu her geçen gün gözler önüne sermeye devam ediyor. Gün geçtikçe büyüyen Facebook ürün yelpazesine her gün yeni bir şirket ve uygulama ekliyor. Geçtiğimiz günler de akıl almaz bir fiyatla Whatsapp’ı bünyesine katan Facebook, son olarak geliştirdiği yeni GPS konumlama uygulamasıyla tekrar piyasaya adının kalitesini koydu.

Nearby Friends Android

Nearby Friends Android

Peki bu uygulama tam olarak nedir? Bu uygulama konumlama sistemiyle arkadaşlarınızın nerede olduklarını metresi metresine size gösterebilecek. “Nearby Friends” olarak adlandırılan bu uygulama sayesinde kullanıcılar arkadaşlarının nerede olduklarını öğrenebilecek ve bunun yanı sıra yakınındaki arkadaşları kendisine bildirim olarak gösterilecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status