Facebook Oyun Davetlerini Engellemek

Günümüzde popüler olan internet sitelerin başında şüphesiz Facebook geliyor ve Facebook’un bu kadar popüler olmasının altında çeşitli başarılı ilişkiler yer alıyor. Bunların en başında ise çoğunun eski arkadaşları ile tekrar bulaşabilme çoğu ise farklı servislerle entegre olarak oyun oynayabilmek için kullandığını varsayabiliriz. Genellikle bu platformda oyun oynayan kullanıcılar oyun oynamayan kullanıcıları çileden çıkarırlar. Kısaca sürekli Facebook arkadaşlarına oyun oynama davetleri yani istekleri atarlar. Eğer sizde Facebook’ta oyun isteklerinden sıkıldıysanız ve oyun davetlerinden nasıl kurtulurum diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Facebook oyun davetlerini engellemek için öncelikle sizlere bahsedeceğimiz birkaç önemli adım var. Bu adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız artık Facebook’ta size kimse oyun isteği atamayacak.

Öncelikle Facebook’ta oyun isteklerini engellemek için Facebook hesabınıza giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan aşağı doğru çevrili ‘Yön Tuşu’na‘ basınız.

Facebook davetleri iptal etmek

Facebook davetleri iptal etmek

Açılan menüde ‘Ayarlar‘ seçeneğini bulup tıklayınız.

Facebook davetleri engellemek

Facebook davetleri engellemek

Ardından karşınıza çıkan Sayfanın sağ tarafında ‘Engelleme‘ seçeneği bulunuz ve tıklayınız.

Facebook davetleri iptal edin

Facebook davetleri iptal edin

Ve burada karşınıza ‘Uygulamaları Engelle‘ isminde bir seçenek yer alacak. Bu bölümde yer alan boşluğa oyun isteği almaktan baktığımız oyunun ismini girerek davet isteklerini engelliyoruz.

Bu adımları uyguladıktan sonra artık kimse size engellediğiniz oyun için davet isteği yollayamayacak.

Yorumlar

  1. Ferhat Özal 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status