Facebook Tarafından İzlenmeye Son

Ne zaman sosyal ağ siteleri ile ilgili gizlilik politikası hakkında bir şeyler yazmaya kalksak direk olarak Facebook konumuz olmaya hazır bir durumda karşımıza çıkıyor. Birkaç gün önce sosyal ağ platformu ile ilgili teknoloji bloglarına bomba bir haber düştü.

Facebook Tarafından İzlenmeye Son

Bu habere göre Facebook kullanıcıları platform içerisindeki gezinti geçmişine göre reklam gösterimi ile karşı karşıya kalacağı bilgisi yer alıyor. Ancak bu gelişmelerin ardından reklam politikasında değişiklik yapmaya çalışan Facebook gelen tepkiler yüzünden geri adım atmaya karar verdi.

Gizlilik politikasında sürekli değişime giden Facebook, artık kullanıcıların duyduğu kuşkulara zemin hazırlamaktan çekinmeye başladı ve gizlilik hakkında kuşkulu olan kullanıcıların içini rahatlatacak bir adım attı.

Facebook izlemesine son

Facebook izlemesine son

Bu adıma göre artık Facebook, tarayıcı geçmişinize göre reklam gösterimi yapmayacak ve sizi izlemesi engelleyebileceksiniz. Bu ayarı aktif edebilmek için Facebook profiline giriş yaparak Ayarlar>Reklamlar>İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama Özel Hedef Kitleleri seçeneği kısmında yer alan Facebook’un belirli bir şirketin Facebook dışındaki internet sitelerinde ve uygulamalarında yaptıklarınıza dayanarak sizin için seçtiği reklamları durdurabilirsiniz“ kısmındaki “durdurabilirsiniz” bölümünde yer alan “durdur” butonuna tıklayıp durdurmak. Bundan sonra artık Facebook internet tarayıcınızı izlemeyecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status