Facebook Uygulamasından Artık Mesaj Gönderilmeyecek

Daha önce Facebook Messenger uygulamasını Windows PC üzerinden kaldıran Facebook, radikal bir karar alarak mobil uygulaması üzerinde en çok kullanılan özelliklerden birisi olan mesajlaşma özelliğini kaldıracağı hakkında haberler teknoloji bloglarında çıkmaya başladı. Çıkan haberlere göre Facebook şimdiden bazı Avrupa ülkelerindeki kullanıcılarına bir mesaj atarak, iki hafta sonra artık Facebook mobil uygulaması üzerinden mesaj yollayamayacaklarına dair mesaj gönderdi.

Facebook Uygulamasından Artık Mesaj Gönderilmeyecek

Bu çıkan haber karşısında The Verge sitesine konuşan Facebook sözcülerinden ismini vermeyen bir yetkilinin çıkan haberlerin doğru olduğunu ve yakın zaman içerisinde tüm ülkelerde mesajlaşma özelliğinin kapanacağını söyledi. Bundan sonraki süreçte Facebook mobil uygulama üzerinden mesajlaşmak istenildiği zaman kullanıcı, Facebook Messenger uygulamasına yöneltilecek.

facebook-messenger

Facebook Messenger

Ancak bu zorunluluğu bazı giriş seviyesi Android model akıllı telefonlar, Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon ve Windows tablet kullanıcıları bu durumdan muaf olarak Facebook mobil uygulaması üzerinden mesajlaşma özelliğini kullanmaya devam edebilecekler.

Facebook mobil uygulamasından kaldıracağı mesajlaşma özelliği şüphesiz Messenger uygulamasına olan ilgiyi de arttırmış olacak. Böylelikle Facebook, WhatsApp ve FB Messenger ile iletişim servisleri arasından daha çok rol kapmış olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status