Facebook’a Bağış Yap Butonu Geldi

Sosyal ağ platformunun gözde isimlerinden Facebook’a Bağış Yap butonu geldi. Bir süredir sosyal ağ içerisinde yardım sever insanların iyi niyetlerini su istimal eden paylaşımların yapıldığını bilmeyen yoktu her halde. Bunların başındaysa felaketler arasında ve yardımı muhtaç insanların fotoğraflarını kullanarak “Her beğeni için 5 TL ve ya 10 TL” gibi paylaşımlar yer alıyordu.

facebook-bagıs-yap-butonu

Bu durumdan son derece rahtsız olan yardım sever kullanıcılara, Facebook tarafından “Bağış Yap” butonu devreye girdi. Facebook böylelikle iyi niyeti su istimal edenleri “Bağış Yap” butonuyla çözüme kavuşturdu.

Bağış Yap butonu sayesinde hayırsever kullanıcılar direk Facebook üzerinden PayPal ve kredi kartı aracılığı ile ilgili yardım kuruluşlarına direk olarak bağış yapma imkanı olacak. Böylelikle su istimal edilen yardım adında para toplamak için paylaşımlardan Facebook kurtulmuş olacak.

Donate

Ayrıca Facebook “Bağış Yap” butonunu kullanacak kurumların kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşacağını başvuru sayfasında özellikle vurguluyor. İlgili butonun sadece kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşacağını belirtelim. Şuan için sadece Amerika’da kullanılan özellik, ileri zamanlarda tüm ülkelerde kullanılması sağlanacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status