Facebook’a Canlı Yayın özelliği Geldi

Sosyal ağ servislerin de yenilikler hız kesmeden devam ediyor. Bu servislerden Twitter geçtiğimiz aylarda kullanıcılarının canlı yayın yapma imkanı sunacak bir hizmetle karşımıza çıkmıştı. Bu hizmetin adı ise Periscope isminde uygulamaydı. Twitter’ın ardından canlı yayın hizmeti sunacak bir diğer platform ise Facebook oluyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook’a canlı yayın özelliği geldi. Ancak Facebook’a gelen canlı yayın özelliği şu an için sadece ünlü kişiler için hizmet vereceği belirtiliyor.

Facebook Live

Facebook Live

Mentions isimli servisine canlı yayın özelliğini getirdiğini belirten Facebook, bu özellikten şu an için sadece ünlü kişilerin yararlanabileceğini ve herkese açık olamayacağını belirtti. Facebook’un Live özelliğini kullanan ilk ünlü isimler ise şöyle, Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Jamie Oliver ve Martha Stewart gibi isimler yer alıyor.

Sosyal ağ platformları için trend olan canlı yayın hizmetine son olarak dahil olan Facebook, rakiplerine bu alanda da rekabet içerisinde olacak. Ancak Facebook’un canlı yayın hizmeti tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

2 Yorumlar

  1. hatice 5 sene önce
  2. mujgan 4 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status