Facebook’ta Arananları Silme

Dünyanın en popüler sosyal ağ sitelerinden birisi Facebook’un kullanıcı sayısı, dünyanın en kalabalık ülkelerinden Çin kadar kalabalık. Hal böyle olunca birçok kullanıcı çevresindeki insanları bulmak için Facebook üzerinde arama yapıyorlar ve zamanla bu aramalar Facebook tarafından kayıt altına alınıyor. Bu da bazı kullanıcılar için can sıkıcı sorunlara sebep oluyor. Kullanıcılar arasında can sıkıcı sorun haline gelen Facebook arama kaydı yani Facebook’ta arananları silme işlemini sizlere resimli bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle Facebook arama geçmişini silmek için hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki görseller yardımıyla Facebook’taki arama geçmişini silmeye başlayın.

Facebook Arama Silme - Reism 1

Facebook Arama Silme – Reism 1

Facebook profilinizin sağ üst kenarında yer alan aşağı doğru “ok işaretine” tıklıyoruz ve buradan “Hareketler Dökümü” seçeneğini seçiyoruz. (resim 1)

Facebook Arama Silme - Reism 2

Facebook Arama Silme – Reism 2

Hareketler Dökümü sayfası açıldığında sayfanın solunda yer alan “DAHA FAZLA” seçeneğine tıklıyoruz. (resim 2)

Facebook Arama Silme - Reism 3

Facebook Arama Silme – Reism 3

Daha fazla seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıda doğru yeni seçenekler eklendiğini göreceksiniz. Buradan “Ara” seçeneğine tıklıyoruz. (resim 3)

Facebook Arama Silme - Reism 4

Facebook Arama Silme – Reism 4

Ara seçeneğine tıkladıktan sonra yukarıda “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyoruz ve açılan pencerede tekrar  “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklayıp silme işlemi onaylıyoruz. Bu adımların ardından Facebook’ta gerçekleştirdiğiniz tüm arama kayıtlarını başarılı bir şekilde silmiş oluyorsunuz. (resim 4)

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status