Facebook’ta Gelen Mesaj Kutusunu Kapatma

Günümüzün en sık kullanılan sosyal paylaşım platformlarından Facebook kullanıcıları arttıkça sorunlarında arttığını biliyoruz. Eğer uzun bir süre Facebook kullanıcıysanız eskiye rağmen şuan olan kullanım çevresi baya bir değişik olmasıdır. Kullanıcıların ve sahte hesapların çoğalmasıyla istenmeyen mesajların çoğalmasına neden oluyor. Eğer sizde tanımadığınız insanlardan mesaj almaktan bıktıysanız bu yazımızı iyice okumakta fayda olacağını söyleyelim.

Facebook’ta Gelen Mesaj Kutusunu Kapatma

Öncellikle size kimlerin mesaj gönderip göndermeyeceğini belirlemek için “ https://www.facebook.com/settings?tab=privacy “  adresine tıklayınız.

Karşınıza çıkan Facebook’un Gizlilik Ayarları ve Araçları bölümü, bu bölüm yardımıyla arkadaşınız olmayanların mesajları gelen kutunuza düşmeyecek. Aşağıdaki görseller yardımıyla sırasıyla uyguladığınız takdirde tanımadığınız kişilerden artık mesaj almayacaksınız.

Facebook Gelen Kutusu Ayarı

Facebook Gelen Kutusu Ayarı

 

Benimle kimler iletişim kurabilir? Seçeneğini bulup alt sekmesinde yazan “Kimlerin mesajlarının Gelen Kutuma düşmesini istiyorum?” bu seçeneğin varsayılanı “Temel Filtreleme” varsayılanı değiştirmek için sağındaki “Düzenle” seçeneğine tıklayıp ikinci adıma geçiyoruz.

Facebook Gelen Mesajları Kapatma

Facebook Gelen Mesajları Kapatma

 

Düzenle dediğimiz zaman “Kimlerin mesajlarının Gelen Kutuma düşmesini istiyorum?” seçeneği açıldı. Açılan seçeneklerde “Mutlak Filtreleme” kısmını seçiyoruz. Böylelikle bundan sonra çoğunlukla arkadaşlarının mesajlarını görmüş olursunuz.

Diğer bir yöntemden bahsedecek olursak, yaşınızı 18 yaşın altından küçük olarak düşürürseniz size kimse mesaj atamaz bu kalıcı bir yöntem değil fakat şuan işe yarıyor. Eğer yaşınızı küçültürseniz profilinizde doğum yılınızın gözükmesini engelleyip ay ve gün görünmesini sağlayınız. Ancak bunu yaparsanız belirli bir süre doğum tarihinizi değiştiremeyeceksiniz.

6 Yorumlar

  1. Hüseyin USLU 5 sene önce
  2. Cigdem 4 sene önce
    • levent 4 sene önce
      • Kaya 2 sene önce
  3. doğa 3 sene önce
  4. Deniz 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status