Facebook’ta Tüm Hesaplar Gözükecek

Sosyal paylaşımın önde gelen platformu Facabook’ta gizlilik ayarları tekrar değişiyor. Yeni düzenleme ile birlikte Facebook içerisindeki aramalarda artık herkes gözükebilir olacak.  Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre “Aramada beni kimler bulabilir?özelliğinin devre dışı bırakıldığı, bundan sonra Facebook içi aramalarda tüm kullanıcıların bulanabileceğini belirtti.

Facabook’ta Gizlilik Ayarları Tekrar Değişiyor

Facabook’ta Gizlilik Ayarları Tekrar Değişiyor

Facebook’ta Tüm Hesaplar Gözükecek

Daha önce “Aramada beni kimler bulabilir?” özelliği ile kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda ayar yapabiliyordu. Yeni güncellemeyle birlikte artık bu özelliğin kaldırıldığını ve site içerisinde bu özelliği kullananlara bir mesaj iletilecek. Gelen mesajda özelliğin kaldırılmasıyla ilgili bilgiler yer alacak kullanıcı bu adımdan sonra yeni sisteme entegre olacak.

Bu özelliğin tamamen kaldırılmasına rağmen yine kullanıcı tarafından engellenen kişiler arama sonuçlarında engelleyen kişiye ulaşamayacak. Ayrıca yapılan bu açıklamaya bakıldığında gidilen değişikliğin fotoğraf gibi paylaşımları kapsamadığını belirtelim. Değişen tek özellik daha önce aramalarda isminizin çıkmamasını sağlarken, yeni özellikle birlikte artık Facebook içerisindeki aramada isminiz çıkacak olması.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status