Facebook’ta Yazıp Paylaşmadıklarınızda Kayıtta Kalıyor

Dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım platformu Facebook’un bilinmeyen bir gizli özelliği daha gün yüzüne çıktı. Facebook’ta yazılıp gönderilmeyen durumlar kayıt altında tutulduğu söyleniyor. Facebook bir süredir aldığı radikal kararlarla kullanıcıları kızdırmaya devam ede dururken, çıkan bu haberin kaynağı ise Los Angeles Times gazetesine ait.

Facebook Bizi Gozetliyor

Facebook Bizi Gözetliyor

Facebook’ta Yazıp Paylaşmadıklarınızda Kayıtta Kalıyor

Son yaptığı Gizlilik Şartları’nda gittiği değişiklikle kullanıcı bilgilerini reklam verenlere sunduğunu biliyorsunuzdur herhalde. Bunlardan haberiniz yok mu? Profil içeriğinizi internet siteleri üzerinde reklam içeriklerinde kesin görmüş olmalısınız eğer görmediyseniz de yakın zamanda profil içeriğinizi içeren reklam görmeye hazırlıklı olun.

Facebook Takip Ediyor

Facebook Takip Ediyor

Facebook’un kullanıcı gizliliği aldığı kararlar tartışıla dursun. Los Angeles Times gazetesi bugün Facebook hakkında ilginç bir haber ortaya attı. LA Times gazetesine göre Facebook’ta herhangi bir durum veya yorum yazarken göndermekten vazgeçip sildiğinizde yazdıklarınızın aynı şekilde kayıtta tutulduğunu belirtti.

Los Angeles Times gazetesi ise bu haberi bizzat Facebook yetkilerinin ağzından aldığını açıklıyor. Bu demek oluyor ki biz aklımızdan geçeni yazıp paylaşmasakta Facebook aklımızdan geçeni biliyor ve arşivine kaldırıyor.

Bizde bu durum karşısında değerli ziyaretçilerimize Facebook’ta yazı yazarken “iki düşünün bir yazın” diyerek, Facebook’ta dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status