Facebook’tan Shazam Benzeri Servis Geliyor

Sosyal medyanın popüler platformu Facebook yeni bir servis üzerinde çalıştığını duyurdu. Facebook’un resmi basın odasından yapılan açıklamada yeni servisi çok yakından tanımaktayız. Facebook’tan Shazam benzeri servis geliyor.

Shazam benzeri mobil tabanlı müzik tanımlama hizmeti sunması bekleniyor. Facebook’un resmi kanallarından elde edilen bilgilere göre şarkı ve televizyon programlarını tanıma hizmeti sunan Shazam benzeri mobil tabanlı müzik tanımlama hizmetini kendi uygulamasına ekleyeceğini belirtti.

Facebook Muzik Servisi

Facebook Müzik Servisi

Facebook önümüzdeki günlerde duyuracağı müzik tanımlama hizmeti, bazı uygulamalarda olduğu gibi bu servisinde kopyacılık ile suçlanması aşikar. Örneğin geçtiğimiz günlerde iOS uygulama mağazasından kaldırılan Snapchat benzeri bir yapıya sahip olan Poke uygulaması kopya olarak adlandırılıyordu. Bu uygulama geçtiğimiz günlerde popülerliğini yitirerek uygulama mağazasından kaldırılmıştı.

Anlaşılan kopyalama huyundan vazgeçmeyi düşünmeyen Facebook son olarak Shazam benzeri bir yapıya sahip olan özelliği önümüzdeki günlerde iOS ve Android uygulamalarına eklemeyi düşündüğünü duyurmuş oldu.

İşte o uygulamanın tanıtım videosu;

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status