Facebook’un Arama Özelliği Mobile Geliyor

Sosyal ağ sitesi denildiğinde akla gelen ilk sitelerden Facebook, bugün dünyanın en büyük sosyal ağ platformu özelliğine sahip. Ancak bu özelliğin de hakkını vermek için sürekli güncel ve yenilik üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene duyurulan Graph Search ya da Türkçe anlamı ile Sosyal Ağ Araması özelliğini kullanıcılara sunan şirket, son olarak bu özelliği mobile getiriyor. Facebook’un arama özelliği mobile geliyor olması ile artık kullanıcılar mobil cihazlar üzerinden sosyal ağ araması yapabilecekler.

Facebook Mobil Graph Search

Facebook Mobil Graph Search

An itibariyle uygulamaya gelen Sosyal Ağ Araması özelliği ABD’deki iOS kullanıcılarının deneyimine sunulmuş üzere ve zamanda ise tüm kullanıcıların deneyimine sunulacağı belirtiliyor. Facebook’un mobil uygulamasına getireceği diğer bir özellik ise, daha önce paylaşılan gönderiler “anahtar kelimeler” aracılığı ile bulunabilecek. Buna örnek olarak göstermek gerekirse, yıllar önce hesabınızdan “Haydarpaşa Garı” olarak bir gönderi paylaştığınızı varsayalım ve bu gönderiye tekrar ulaşmak için “Haydarpaşa” veya “Garı” yazarak bu gönderiye hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook’un mobil uygulamasına gelecek olan bu özellikler yakın zamanda tüm mobil platformlar için tüm bölgelerde yayınlanması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status