Facebook’un Yeni Uygulaması Rooms Duyuruldu

Sosyal ağ platformun başarılı ismi Facebook’un yeni uygulaması Rooms duyuruldu. Bundan yıllar önce sosyal ağ sitelerinin var olmadığı senelerde popüler olan forum sitelerinin işlevini görecek olan Rooms uygulaması iOS platformu için yayınlandı. Rooms sayesinde kullanıcılar belli bir konu üzerinde yoğunlaşarak, tartışarak ve bu konu üzerinde ilgili paylaşımlar yapabilecekler.

Facebook üyeliğinin gerekmediği Rooms uygulamasında, kullanıcı takma isimle kendine özgü oda kuracak. Bu oda da kullanıcı bilgi aradığı konu hakkında fotoğraf ve videoları davet aracılığı ile odaya katılan kişilere paylaşarak yeni fikirlerin oluşmasına sebep olacak. Rooms uygulamasının ürün müdürü Josh Miller ise, uygulama sayesinde internet kullanıcılarını forum alışkanlığına döndürmeyi amaçladıklarını belirtiyor. Ayrıca uygulama sayesinde ilgi alanı aynı olan insanların bir arada toplanacağını söyledi.

Facebook Rooms

Facebook Rooms

Kulislerde ise Facebook’un Rooms uygulaması ile gerçek zamanlı tartışmaların yapıldığı Twitter’ın önüne geçmeyi hedeflediği konuşuluyor. Ancak Facebook çıkardığı uygulamalarla akıllı telefon ve tablet cihazların da kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla, artan mobil internet trafiği kendi lehine çevirmenin hesabını yaptığını belirtelim. Facebook’un Creative Labs ekibi tarafından hayata geçirilen Rooms, ilk olarak iOS platformu için kullanılabilir durumda. Uygulamayı App Store üzerinden ilgili cihazlara yükleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status