FIFA 14 Mobil Oyun İncelemesi (Yeni)

Ülkemizde ve dünyada en çok oynanan spor oyunları arasında 1. Sırayı futbol alıyor. Oyun endüstrisinin lokomotifi durumunda olan futbol oyunları tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanmakta. Durum böyle olunca PC ve konsol üzerinden oynanan oyunların da mobil ortamlarda oynanabilir hale gelmesi şart olmuş durumda. İşte bu duruma bir örnek de FIFA 14’tür. EA Sports şirketi tarafından üretilen oyun, mobil ortamlara neredeyse PC ve konsollardaki özelliklerinin aynısına sahip olacak şekilde taşınmış.

FIFA 14 Mobil Oyun İncelemesi (Yeni)

FIFA 14

FIFA 14

Oldukça yüksek bir boyuta sahip olan oyunu indirmek için büyük bir zaman harcayacağınızı belirtelim. Çünkü oyunun indirme dosyası 1 GB’ın üzerinde ve doğal olarak indirilmesi ve kurulması çok zaman alıyor. Oyun şaşırtıcı bir şekilde mobil ortamlar için ücretsiz indirilebilmekte. Fakat tüm özelliklerinden faydalanmak için yine de oyun içi satın almalarda paraya kıymanız gerekecek.

Oyunu oynarken tüm modlara eksiksiz bir biçimde ulaşmak isteyen kişiler 8.99 TL’yi gözden çıkarmak zorunda. Bu parayı vererek Premium paketi alıp, tüm modların kilidini açabilirsiniz. Oyunun çevrim içi seçeneğine ücretsiz olarak erişilebiliyor. Bu durum oyun severler için sevindirici. Bunun yanında Ultimate Team, penaltılar ve haftanın maçları seçeneklerine yine ücretsiz bir şekilde ulaşılabilmekte.

FIFA 2014 Ultimate Team

FIFA 2014 Ultimate Team

Ultimate Team moduna girdiğinizde dünyaca ünlü yıldızları kaptan yaparak kendi takımınızı oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanında her hafta yenilenmekte olan maç listesine de haftanın maçı modundan ulaşabiliyorsunuz. Bu listelenen maçlar arasından birisini seçip futbolun tadını çıkarmak mümkün. Eğer vaktiniz kısıtlı ise penaltılar seçeneğini seçerek seri penaltı atışlarıyla galibi belirleyebilirsiniz.

Oyunu tam anlamıyla oynayabilmek ve tadına varabilmek için telefonunuzun yüksek kaliteye sahip olması çok önemli. Çünkü dosya boyutundan da anlaşılabileceği gibi oyun yoğun grafiklere sahip. FIFA serisine konsollardan alışık olan kişiler ilk başlarda dokunmatik ekranlarda zorlanacaktırlar. Fakat zaman geçtikçe dokunmatik ekrana da alışılıyor. Oyun içerisindeki kontrollere ait bilgiler maç öncesinde çıkan ekranda belirtiliyor. Bu sayede oyunu öğrenme süresi kısaltılmaya çalışılmış. Hatta oyun içerisinde yaptığınız ilk maçta bu özellikler ve bilgiler uygulamalı bir biçimde anlatılmış.

FIFA 2014 Mobil Versiyon

FIFA 2014 Mobil Versiyon

PES’e karşı son yıllarda elde ettiği üstünlüğü mobil ortamlarda da sürdürmeyi hedefleyen FIFA, bunun için mobil oyununda oldukça titiz davranmış. Dokunmatik ekranlarda futbol oynanmaz diye düşünen oyun severlerin bu düşüncelerini bu oyun ile geçmişte bırakacaklarına inanıyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status