Filipinler’e Apple, App Store Üzerinden Yardım Toplayacak

Global pazarda lider konumdaki teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde Filipinler’de meydana gelen Haiyan tayfunun yaralarını sarmak için App Store aracılığı ile yardım kampanyası başlattı. App Store üzerinden gerçekleşecek yardımlar Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu aracılığı ile Filipinler‘e ulaştırılacak.

Apple Filipinler Yardım Kampanyası

Apple Filipinler Yardım Kampanyası

Filipinler‘i vuran Haiyan tayfunundan sonraki yaşam durumunun çok kötü olduğunu söyleyen yetkililer, hayırseverler den yardım bekliyorlar. Birçok ülkenin yardıma koştuğu Filipinler’e Apple, App Store üzerinden yardım toplayacak.

App Store Üzerinden Filipinler’e Bağış Yapmak

App Store üzerinden 10, 20, 30, 60, 100 ve 150 TL miktarlarında bağış ücretlerine seçerek, bağış işleminizi PC/Mac’inizde bulunan iTunes programındaki iTunes Store üzerinden veya iOS cihazınızdaki App Store üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Filipinler’de Son Durum

Filipinler İçişleri Bakanı Mar Roxas, BBC’ye yaptığı açıklamada geçen haftaki tayfunda ölenlerin ‘resmi’ sayısının 3.422 olduğunu kaydetti; ancak gerçek sayının bundan daha yüksek olabileceğini kabul etti. Haiyan tayfunun ülke ekonomisine ise 15 milyar dolar tutarında bir zararın yol açtığı durumda.

2 Yorumlar

  1. Furkan 6 sene önce
  2. Ali Cengiz 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status