Flappy Bird, Ağustos Ayında Tekrar Geliyor

Flappy Bird ilk çıktığı zaman akıllı telefon kullanıcılarının hayatına öyle bir giriş yaptı ki, şuan kullandığımız sosyal medya araçları gibi bir hal almıştı. Artık telefonunda Flappy Bird oyunu olmayanlara sanki bizden biri değilmiş gibi bakar hale gelmiştik. Oyun bütün kullanıcıları birbiri ile bir yarış içerisine sokmuş, yapılan skorların bütün sosyal medya alanlarında paylaşılmasına neden olmuştu. Çok basit bir arayüze sahip olan Flappy Bird oyununun bu kadar rağbet görmesi ise bu basit arayüze bağlanıyordu. Oynanış şekli gayet basit gibi görünen oyun düşünülenin aksine zor bir oynanış şekline sahip olması nedeniyle kullanıcıları kendisine bağlıyor ve günün 4 – 5 saatini bu oyuna ayırmalarını sağlıyordu. Gittikçe yükselen bir grafiğe sahip olan uygulama yapımcısınında güzel bir şekilde cebini doldurmuş ve yükselişini durdurulamaz hale getirmişti. Gün geçtikçe insanları kendine biraz daha bağlıyor ve etrafımızda bizden daha yüksek skor yapan bir arkadaşımızı gördüğümüzde çıldırma sınırına geliyorduk. Öyle ki çıkan haberlerde Flappy Bird yüzünden intihar olayları bile gündeme gelmişti.

Flappy Bird Oyun

Flappy Bird Geliyor

Flappy Bird, Ağustos Ayında Tekrar Geliyor

Bir anda hayatımıza giren Flappy Bird furyası aynı hızla hayatımızdan çıktı. Marketlerden çekilen Flappy Bird uygulamasının çekilme nedenleri hakkında birçok iddia ortaya atıldı fakat hala tam olarak bir sebep bilinemiyor.

Uygulama marketlerinin indirilen en çok oyunları arasına giren Flappy Bird, bir iddiaya göre Ağustos ayında tekrar kullanıcılarıyla buluşacak.

Bağımlılık yaratan Flappy Bird’ün marketlerden çekilmesindeki en büyük nedenin ise oyunun kullanıcılar üzerinde baskı oluşturduğunu ve bu baskıya Dong Nguyen’in göz yumamadığı belirtiliyor. Ağustos ayında çıkacak oyunun bu versiyonu ise kullanıcıya yeni bir özellik sağlayacak. Çoklu oyuncu seçeneğine sahip olacak yeni Flappy Bird, bu özelliği sayesinde kullanıcıların diğer oyuna göre daha az bağımlılık yaratacağını iddia ediyor. Dong Nguyen bu yeni Flappy Bird oyununun yanı sıra bir oyunu daha sektöre sokmanın planlarını yapıyor. Çıkacak olan diğer oyunda ise oyuncu binaların üzerinden atayarak ilerleyecek.

Bilindiği üzere Flappy Bird mağazalardan çekilmeden önce toplam 50 milyon küsür kez indirilme sayısına ulaşmış ve oyunun muadili birçok uygulama sektöre diğer girişimciler tarafından sokulmuştu.

Güncelleme: Flappy Bird resmi olarak yayınlandı, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status