Flappy Bird Bugün Mağazalardan Kaldırılıyor

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen Flappy Bird bugün mağazalardan kaldırılıyor. Vietnam merkezli geliştirici Dong Nguyen tarafından geliştirilen oyun kısa bir süre içerisinde iOS ve Android platformlarında fenomen haline geldi. Geliştiricisine günde 50 bin dolar kazandıran Flappy Bird kapanma kararı aldı.

Flappy Bird Oyun

Flappy Bird

Flappy Bird oyunun amacı ise, oyundaki kahramanımız kuşu borulara vurmadan uçurmak. İşin garip noktası ise Flappy Bird uçması o kadar kolay değil, kuş borulara değdiği anda oyun bitiyor. Oyunun bu derece zor olması oyuncular tarafından hırs yapmasının yanı sıra gıcık hale geldiği ifade ediliyor.

Hırsın önüne geçemeyen oyun severler oyun hakkında yaptıkları eleştiri boyutunu aşınca oyun yapımcısı Dong Nguyen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre Flappy Bird bugün App Store ve Google Play üzerinden kaldırılacak.

Oyunun kaldırılma amacı ise oyun hakkında yapılan eleştirilerinin seviye dışı bir hale gelmiş olması ve edilen hakaretlerin yapımcıyı usandırmış durumda. Dong Nguyen tarafından atılan tweet;

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status