Foursquare Yenileniyor

Konum tabanlı sosyal ağ platformu Foursquare yenileniyor. Geçtiğimiz aylarda radikal bir karar alarak kullanıcılarının bulundukları mekanlarda “check in” (yer bildirimi) yaparak konumlarını sosyal çevrelerde paylaşmasına olanak sağlayan özelliğini kaldıran Foursquare, artık sadece yeni mekanların keşfedilmesine yardımcı olacağını belirtmişti. Foursquare üzerinde yaşanan değişiklik ilk olarak check in özelliğinin platformdan kaldırılarak “Swarm” ismindeki yeni uygulamaya yer bildirimi özelliği eklenmesiyle başlaması.

Foursquare eski ve yeni logo

Foursquare eski ve yeni logo

Bu değişikliğin ardından Foursquare kullanıcıları artık yer bildirimi yapabilmek için Swarm uygulamasını kullanmaları gerekli olduğunu belirten şirket, son olarak Foursquare için yeni bir logo ve tasarım değişikliğine gittiğini açıkladı. Yenilenen Foursquare ile birlikte artık mekan keşfetmek daha kolay oluyor. Sadece konum bazlı mekan önerisinde bulunan Foursquare’in yenilenen tasarımında artık kahvaltı, öğle yemeği, kahve ve eğlence gibi özel sekmelerin yer aldığı menüler yer alıyor.

Foursquare yeni arayuz

Foursquare yeni arayüz

Konum paylaşmak için Foursquare uygulamasını tercih eden kullanıcılar artık yeni tasarımla birlikte Swarm uygulamasına entegre olarak herhangi bir yer de check in yapacağınız zaman sizi Swarm uygulamasına gönderiyor. Yenilenen arayüzün yanı sıra sadeleşmiş bir logo ile karşımıza çıkan Foursquare, önümüzdeki günlerde sunacağı yeni tasarımla bakalım kullanıcılardan olumlu tepkiler alabilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status