Galaxy S5 Artık Stres Seviyesini Ölçüyor

Samsung, 24 Şubat 2014 tarihinde WMC teknoloji fuarında tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S5 artık stres seviyesini ölçüyor. Galaxy S4’ün halefi olan cihazın en ilginç yanı ise Galaxy S5 ile gelen sağlık uygulaması oluyor. Hatta çıkardığı sağlık ve spor uygulaması ile dünyada ilk kez donanımsal olarak nabız ölçme sitemine kullanan ilk akıllı telefon olma unvanına sahip olmuştu.

Güney Koreli mobil üretici sağlık ve spor uygulamasına yeni bir özellik daha ekledi. S.Health uygulamasına gelen yeni güncelleme ile birlikte artık nabız ölçme sensöründen kullanıcının stresini ölçebilecek.

S-Health Stres

S-Health Stres

Samsung Galaxy S5 kullanıcılarının bu özellikten yararlanabilmesi için yapacakları tek şey, S.Health uygulamasına gelen güncellemeyi yapmak. Böylelikle S.Health uygulamasına gelen güncellemeyle birlikte sensörün kullanım oranı gün geçtikçe geliştiğini fark etmiş oluyoruz.

Ayrıca Galaxy S5 cihazında yer alan S.Health uygulaması adım sayar, uyku, nem, kilo ve nabız ölçme gibi temel sağlık öğelerini barındırdığını tekrar sizlere hatırlatmak isteriz. Bakalım Samsung, Galaxy S5 ile hayatımıza giren S.Health uygulamasına önümüzdeki günlerde nasıl bir özellik ekleyeceği merak konusu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status