General Mobile Discovery 2 Tanıtıldı

General Mobile firmasının 2013 yılının Haziran ayı içerisinde duyurduğu Android işletim sistemine sahip Discovery model akıllı telefonun yeni versiyonu General Mobile Discovery 2 tanıtıldı. İlk modeli Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanan telefonun yeni modeli ise Andorid 4.4 KitKat sürümü yüklü olarak geliyor. General Mobile’nin üst seviye Andorid telefonu Discovery 2 perşembe akşamı düzenlen etkinlik çerçevesinde tanıtıldı.

General Mobile Discovery 2 -a

General Mobile Discovery 2

Baştan sona kadar yenilenen tasarımla karşımıza çıkan General Mobile Discovery 2’nin kenar hatları metal görünümlü bir çerçeve ile oluşuyor. Bir önceki modelle arasında dağlar kadar fark olan akıllı telefonun yenilenen tasarımı geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S5‘e çok yakın, hatta arka kapağın görüntüsü birebir bize Galaxy S5’i hatırlattığını söyleyebiliriz. Ayrıca Discovery’nin içerisinde yer alan SIM kart yuvaları Discovery 2’de dışa aktarılmış. SIM kart yuvasının bir tanesi sağ kenarda yer alırken ikincisi de sol kenarda yer alıyor.

General Mobile Discovery 2 -b

General Mobile Discovery 2

General Mobile Discovery 2’nin teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, karışımıza fiyatına göre daha fazla özellik sunduğunu önceden belirtmek isteriz. 5 inç büyüklüğünde 1080p IPS LCD – Gorilla Glass 3 korumalı ekran, 8 çekirdekli 2 GHz MediaTek işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, 2500 mAh kapasiteli batarya, çift SIM desteği ve 7.9 mm. kalınlık gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

General Mobile Discovery 2 -c

General Mobile Discovery 2

General Mobile Discovery 2’nin fiyatı dediğimiz zaman performansına göre oldukça ucuz, ilk olarak Ağustos ayı içerisinde satışa sürülecek olan çift hatlı modelin fiyatı 888 TL olarak belirlenmiş. Eylül ayı içerisinde ise tek hatlı modelin de satışa sürüleceği açıklandı, fakat bu modelle ilgili henüz fiyat belirtilmedi. General Mobile Discovery 2 hakkında yeni gelişmeler olduğunda sizlere tekrar haber vereceğiz. Ürün hakkındaki soru ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Cihat 5 sene önce
    • Ahmet 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status