Gmail 1 Milyar indirme Sayısına Ulaştı

Google oluşumlu e-posta servisi Gmail, Android için 1 milyar indirme sayısına ulaşarak rekor kırdı. Rekor sayıya ulaşan Gmail uygulaması Google Play Store üzerinde yer alan uygulamalar arasından ilk olarak 1 milyar indirme sayısına ulaşan ilk uygulama olmayı da ihmal etmedi.

Gmail Android

Gmail Android

Google’ın popüler mail servisi Gmail 1 milyar indirme sayısına ulaştı. Bu sayı ile dünyada en yaygın kullanılan mail servisi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Fakat 1 milyar indirme sayısına ulaşan Gmail uygulamasının 1 milyar kişi tarafından indirildi anlamı taşımadığını belirterek uygulamanın 1 milyar hesap tarafından indirildiğini belirtmek isteriz.

Gmail bu sayıya ulaşmasında Android işletim sisteminin bir avantajı veya dezavantaj sağlayıp sağlamadığı hakkında bir fikir sahibi değiliz. Fakat Android cihazların içerisinde yüklü olarak gelen Gmail uygulamasının bu sayı içerisindeki varlığı hakkında henüz bir açıklama yer almıyor.

Gmail 1 Milyar indirme

Gmail 1 Milyar indirme

Ancak mobil cihazlar üzerinde büyük kullanım oranına sahip olan Android işletim sisteminin, Gmail uygulamasının kullanımında önemli bir faktör olabileceğini düşünmek lazım.

Android için güncel Gmail uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status