Gmail Üzerinde Yaşanan Bağlantı Kesintisi Düzeldi

Google, Cuma günü akşam saatlerinde yaşanan Gmail, Google+, Takvim ve Belgeler servislerinde yaşanan kesintisinin yazılımsal bir hata sonucu meydana geldiğini belirtti. Gmail içerisinde yer alan birkaç yazılımsal hatanın diğer servislere de hata çıkarmasından dolayı 25 ile 55 dakika arası süren bağlantı kesikliğinden dolayı Google özür dilemeyi ihmal etmedi.

gmail-kesinti

Gmail Üzerinde Yaşanan Bağlantı Kesintisi Düzeldi

Türkiye dahil bir çok ülkenin kullanıcıları Gmail hesaplarına erişim sağlayamadı. Yapılandırmaları üreten bir iç sistem tarafından çıkan hatanın Gmail başta olmak üzere birçok Google hizmetini etkilemesi Twitter üzerinde de büyük bir yankı buldu.

Yazılımsal hatadan meydana gelen bağlantı kesikliğini Google mühendislerinden Ben Treynor, şirketin blogu üzerinden kesinti hakkında bilgiler verdi. Yaşanan kesintiyle yüzde 10 kullanıcının etkilendiğini söylen şirket yetkilisi an itibariyle servislerin stabil olunması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Dün akşam saatlerinde yaşanan bağlantı kesikliğinden Google anasayfası hariç hemen hemen tüm servisler etkilenmişti. Bu servislerden Gmail, Google+, Takvim ve Belgeler servislerinde yaşanan kesintisinin şu andan itibaren stabil olarak çalıştığını belirtelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status