Google, Boston Dynamics’i Satın Aldı

Teknoloji ve internet alanında lider konumu oynayan popüler arama motoru Google son olarak robot teknolojisine yöneldi. Google, Boston Dynamics’i satın aldı. Yakın gelecekteki robot teknolojisini geliştirmekte kararlı olan Google bu alandaki planını geçtiğimiz günlerde gizlice kurduğu robotik teknoloji biriminin başına Andy Rubin’i getirmişti.

Petman

Petman

ATLAS, WildCat, Big Dog, Petman ve Cheetah isimli robotları geliştiren firma, bundan sonra robotik teknoloji alanında Google bünyesinde yer alacak. Gerçekleşen satın almanın ardından Google’ın robotik teknoloji alanında istikrarlı olduğu gözüküyor.

Boston Dynamics firmasının satın alınmasının ardından gözlerin çevrildiği robotik teknoloji birim şefi Andy Rubin, gerçekleşen satın alma hakkında yorumunu Twitter hesabı üzerinden “Gelecek harika görünüyor” diyerek yorumladı.

Gerçekleşen satın alamın ardından merak edilen konuların başında ise Boston Dynamics’in ABD ordusu ile yaptığı anlaşmalar. Google bu husus karşısında şuan için mevcut anlaşmanın devam edeceği, fakat ileri zamanda ordu sürecinin içerisinde yer almayacaklarını belirtti. Merak edilen diğer bir konuysa Google’ın Boston Dynamics için ne kadar ödeme yaptığı. Şuan bu konu hakkında henüz net bir rakam bilinmiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status